ZIELONA GÓRA:

Choinka za krew. Wyjątkowa akcja krwiodawstwa już w czwartek

Krwiodawcy będą mogli dostać bożonarodzeniowe drzewka. I to żywe. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze zaprasza bowiem w czwartek na wyjątkową akcję pod hasłem “Choinka dla życia”. 

Każdy kto odda krew, będzie mógł odebrać drzewko pachnące lasem. Choinki zapewnią Lasy Państwowe, które są współorganizatorem akcji “Choinka dla życia”. W sumie do rozdania będzie sto drzewek. Mówi Ewelina Fabiańczyk z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

Krew jest lekiem, który nie zostanie wyprodukowany w laboratorium. Może go podarować wyłącznie drugi człowiek. Dzięki tej ofiarności dawców możliwa jest pomoc innym. I taka właśnie jest idea tej akcji. Promocja krwiodawstwa i niesienia pomocy.

Naturalne drzewka od leśników dostaną wszyscy, którzy zdecydują się na oddanie krwi lub jej składników. Chodzi o płytki krwi lub jej osocze.

To wydarzenie organizowane jest w całej Polsce. W około 40 punktach. Będzie realizowane mobilnie lub stacjonarnie. Szczegóły można znaleźć na stronie www.choinkadlazycia.pl.

W Zielonej Górze krew będzie można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Zyty.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: