LUBUSKIE:UCZELNIA:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Chcę wzmocnić pozycję UZ – taki plan na drugą kadencję rektorską ma prof. Wojciech Strzyżewski [WIDEO]

Jak już Was informowaliśmy – profesor Wojciech Strzyżewski nadal będzie piastował urząd rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego. Taką decyzję we wtorek 26 marca podjęło kolegium elektorów, składające się z ponad 40 osób ściśle związanych ze środowiskiem akademickim w naszym mieście. 

Będzie to druga kadencja prof. Wojciecha Strzyżewskiego. Postanowiliśmy więc zapytać – w jakim kierunku UZ będzie podążał przez najbliższe cztery lata?

Po pierwsze żeby uniwersytet był jeszcze bardziej znany, silniejszy naukowo, lepiej kształcił i miał jeszcze lepszą bazę dydaktyczną.

Mówił prof. Wojciech Strzyżewski. Warto dodać, że rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego życie akademickie w naszym mieście zna na każdym jego szczeblu. Od statusu studenta, po między innymi dziekana, a dziś rektora. To – jak mówi nasz rozmówca – nieco ułatwia codzienne kierowanie uczelnią. Łatwa jednak nie była pierwsza kadencja.

Pierwsze wybory zdalne dotyczyły mnie. Później kwestie pandemii, zdalne zajęcia. Wojna w Ukrainie. W między czasie ewaluacja. Myślę, że tak trudnej kadencji nie miał żaden rektor. Ale wyszliśmy z tego wszystkiego obronną ręką. 

Obecna kadencja prof. Wojciecha Strzyżewskiego potrwa do 2028 roku. Obecny rektor był jedynym kandydatem w tegorocznych wyborach.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00