ZIELONA GÓRA:

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka: papierkowa robota na ostatniej prostej. A budowa ruszy we wrześniu

Budowa tej placówki ma ogromne znaczenie dla jakości opieki zdrowotnej w Lubuskiem. O tym, że Centrum Zdrowia Matki i Dziecka powstanie w Zielonej Górze, oficjalnie dowiedzieliśmy się w maju. W ostatnim tygodniu Urząd Marszałkowski zaprezentował, jak będzie wyglądało, a prace budowlane ruszą we wrześniu.

Prezes Szpitala Uniwersyteckiego, Marek Działoszyński, przekonuje, że niemal wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Teraz ruch po stronie zielonogórskiego magistratu.

Tak naprawdę ta inwestycja już ruszyła. Rozstrzygnięty przetarg, wyłoniona firma, zapewnione finansowanie. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze. Trwają teraz wszelkie prace uzgodnieniowe. Myślę, że te dokumenty, które zostały złożone przez wykonawcę do 30 czerwca – zgodnie zresztą z harmonogramem – uzyskają pozytywną opinię urzędników z Urzędu Miasta Zielona Góra i pozwolenia na budowę umożliwią rozpoczęcie prac budowlanych we wrześniu.Marek Działoszyński

W Centrum Zdrowia Matki i Dziecka znajdą się odcinki i oddziały, których nie ma w obecnym szpitalu. To np. Oddział Onkologii Dziecięcej i odcinek izolacyjno-zakaźny na Oddziale Pediatrii Ogólnej.

Koszt inwestycji to 112 milionów złotych. Pokryją go pieniądze z budżetu samorządu województwa, państwa i środków własnych szpitala. Centrum Zdrowia Matki i Dziecka ma powstać do 30 października 2020 roku. Budową zajmie się Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Mostostal Zabrze.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: