ZIELONA GÓRA:

Budżet Obywatelski 2020 na ostatniej prostej! Walka o głosy jeszcze trwa

65 zadań – 48 dotyczących tzw. starej Zielonej Góry i 17 z dzielnicy Nowe Miasto wciąż jeszcze walczy o łączną pulę 6,5 mln zł. Każdy mieszkaniec Zielonej Góry może oddać tylko jeden głos i ma na to czas tylko do niedzieli, 25 sierpnia.

W Radiu Index codziennie, od poniedziałku do piątku, prezentowaliśmy projekty i autorów, którzy zgłaszali się z chęcią opowiedzenia swojej inicjatywie. Poniżej rozmówcy z mijającego tygodnia.

W poniedziałek o projekcie: “Stworzenie parki do wypoczynku i rekreacji dla osiedla Mazurskiego i pobliskich Śląskiego, Pomorskiego” opowiadał jego inicjator Rafał Bociek.

Kolejnym projektem, który wybrzmiał na antenie akademickiej rozgłośni była inicjatywa mieszkańców Jędrzychowa: “Budowa boiska wielofunkcyjnego przy ul. Kąpielowej”. O tym pomyśle mówili: Jędrzychów – Liliana Kleinert i Dariusz Legutowski.

O głosy walczą także mieszkanie Chynowa. Ich inicjatywa nosi tytuł: “Zadbany i bezpieczny Chynów”. Jak oni walczą o głosy? O tym opowiadali Zbigniew Binek i Piotr Turzański.

Zwolennikiem budowy tężni solankowej w Ogrodzie Botanicznym jest Jan Kominek. W Radiu Index wymieniał zalety swojego projektu.

Na liście Budżetu Obywatelskiego 2020 nie brakuje projektów, które dotyczą zwierząt. Jeden z nich nosi nazwę: “Zielonogórskie Łąki Kwietne dla pszczół i owadów zapylających”. Jedną z jego inicjatorek jest Krystyna Magdziarek.

Do końca weekendu można jeszcze głosować, przesyłając skan karty lub poprzez elektroniczny formularz dostępny na stronie urzędu miasta. Po 25 sierpnia rozpocznie się liczenie głosów. Zwycięskie projekty powinniśmy poznać do 15 września.

Budżet Obywatelski 2020
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00