ZIELONA GÓRA:

Budują przy filharmonii, będą za teatrem. Polskie Surowce Skalne zmienią Plac Teatralny

Po kilku próbach udało się – jest wykonawca zagospodarowania tzw. Placu Teatralnego i placu Matejki. To ta sama firma, która w Zielonej Górze prowadzi prace przy filharmonii, czyli Polskie Surowce Skalne.

Zakres zadania obejmuje wyburzenie budynków magazynowych, gospodarczych i usługowych, wykonanie sceny letniej dla Lubuskiego Teatru oraz budowę nawierzchni miejsc postojowych i chodników. Oprócz tego ma pojawić się plac zabaw i elementy małej architektury: ławki, kosze i leżaki. Zmieni się również organizacja ruchu.

W tej chwili na placu Matejki można przejechać na wprost. Ruch zostanie zmieniony, ponieważ będzie wejście aż do zaplecza teatru. Pewne rzeczy będą zmienione, wyburzone, będą nowe nasadzenia. To jest wstępny projekt tego zagospodarowania.Janusz Kubicki

W projekcie zrezygnowano z budowy parkingu podziemnego. Jego koszt wynosiłby 14 milionów złotych za 50 miejsc. Prezydent zapowiada jednak, że będą powierzchniowe miejsca parkingowe, a podziemne pojawią się w okolicy.

Termin wykonania inwestycji to druga połowa 2018 roku. Zarówno prezydent miasta, jak i wykonawca zadania przyznają, że to napięty termin.

Chcielibyśmy przystąpić do prac niezwłocznie, celem dotrzymania końcowego terminu, który jest bardzo napięty. Mamy taką świadomość. Zapewnienia od strony miasta są takie, że pomoże nam przy jakichkolwiek problemach podczas realizacji. Chcemy uciekać przed zimą i jesteśmy przekonani, że w okresie wakacyjnym oddamy państwu bardzo dobry, użytkowy plac.Paweł Nowaczyk, Polskie Surowce Skalne

Remont placów będzie kosztować prawie 8,5 miliona złotych. Zostanie dofinansowany z funduszy unijnych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: