ZIELONA GÓRA:

Błyski i grzmoty napędzają ich do działania. Wywiad z Lubuskimi Łowcami Burz

Pasja, która daje dużo adrenaliny, ale i pożytku. Śledzenie pogody, zwłaszcza tej burzliwej, to główny cel działalności meteorologów amatorów w całej Polsce. Postanowiliśmy więc porozmawiać z tymi, którzy dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, a przy tym dobrze się bawią.

Gośćmi w studiu Akademickiego Radia Index byli Lubuscy Łowcy Burz. Grupa reprezentowana przez Włodzimierza Cyptora i Pawła Łukaszyna opowiedziała, jak wygląda ich praca – od pierwszych grzmotów do opublikowania mapy.

Włodzimierz Cyptor

Paweł Łukaszyn

Łowcy chętnie gromadzą też i publikują zdjęcia nadesłane przez swoich fanów. Szukanie i fotografowanie burz nie jest jednak tylko domeną Lubuszan. Chętnie nawiązują współpracę z innymi lokalnymi grupami. Wezmą udział w zlocie Polskich Łowców Burz, który odbędzie się od 12 do 14 sierpnia we Wrocławiu.

Włodzimierz Cyptor

W przyszłości tropiciele chcą też udzielać się charytatywnie. Niedawno nagłośnili akcję zbiórki pieniędzy dla chłopca chorego na artrogrypozę, czyli chorobę, która utrudnia poruszanie się. Fundusze zebrano, jednak wsparcia można udzielać nadal. Więcej na stronie siepomaga.pl.

Włodzimierz Cyptor

Całość rozmowy z Lubuskimi Łowcami Burz można usłyszeć poniżej. Wywiad przeprowadzili Aleksandra Pietruszewska i Daniel Niemyt.

Lubuscy Łowcy Burz – wywiad

Lubuskich Łowców Burz znajdziecie poprzez fanpage. Możecie również skontaktować się z nimi mailowo.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X