ZIELONA GÓRA:

Biegaj razem z psiakiem! Wagmostaw ma atrakcję dla czworonogów

Już na sam widok tego miejsca zwierzaki będą merdać ogonem. Na Wagmostawie został otwarty wybieg dla psów. Z pewnością skorzystają na nim i właściciele psów, i czworonogi, które nie potrafią usiedzieć w miejscu.

Wybieg tworzą stanowiska z przeszkodami, na których można ćwiczyć psią zręczność. Niektóre rasy zwierząt wręcz tego wymagają.

Wybieg rozpoczyna się od strefy buforowej, w której możemy spokojnie zapiąć albo rozpiąć psa ze smyczy i następnie wypuścić go na wybieg. Mamy tutaj różne przeszkody: pachołki, pochylnie, kółka do skakania, labirynty, na których możemy tresować psa. Jest również udogodnienie dla właścicieli – ławki, gdzie mogą sobie usiąść. Mamy również miseczki, ale należy przyjść z własną wodą, aby pieski mogły się napoić. Są również woreczki na psie odchody i śmietniki, gdzie można je wyrzucać.Cezary Wysocki, pomysłodawca wybiegu dla psów

Tor przypadł do gustu zwierzakom i ich właścicielom.

Wybieg dla psów powstał dzięki jednej z edycji budżetu obywatelskiego. Pierwotnie miał się znaleźć na Osiedlu Pomorskim. Nie zebrał jednak wystarczająco dużej liczby głosów, a sama inicjatywa została oprotestowana przez okolicznych mieszkańców. Nie przekreśla to jednak szans na budowę toru przeszkód.

Ustaliliśmy, że jest super lokalizacja na Pomorskim, która nie będzie powodowała zgrzytów z mieszkańcami. Jest to przy samej trasie, przy skateparku. Zamieniliśmy tam działkę urzędu marszałkowskiego na urzędu miejskiego. Nic tam nie będzie przeszkadzało, żeby w końcu to zrobić. Stąd jako radny postanowiłem przekazać 20 tysięcy jako pierwszy krok w przyszłym roku – na ogrodzenie tego terenu. Mam nadzieję, że będziemy walczyli o środki z budżetu obywatelskiego, żeby za rok to w bardzo podobnym stylu – może mniejszy, może większy, zobaczymy, na ile wystarczy nam pieniędzy – zrealizować. Filip Gryko

Otwarcie wybiegu dla psów było połączone ze zbiórką karmy dla zwierząt z zielonogórskiego schroniska oraz pokazem treningu dla czworonogów.

Tor przeszkód na Wagmostawie jest otwarty o każdej porze. Mogą z niego korzystać psy różnych ras.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00