ZIELONA GÓRA:

Biegacze, jak zawsze serca mają gorące

W sobotę odbyła się już 16. edycja Przełajowego Biegu Raculan, czyli imprezy połączonej z Piknikiem Olimpijczyka na terenie Zespołu Edukacyjnego nr 4 w Drzonkowie.

Punktem kulminacyjnym był bieg główny. Kolejny raz rozgrywany na dwóch dystansach: 5 i 9 km. Krótszy dystans najszybciej pokonał Dawid Kotlarek, zaś dwie pętle, czyli 9 km jako pierwszy ukończył Damian Makowiecki. O biegu mówi Tomasz Bratkowski, dyrektor Przełajowego Biegu Raculan.

Ta trasa jest dość ciężka, szczególnie między pierwszym, a drugim kilometrem. Jest dość mocny podbieg. Pogody byłem pewny, mamy “kontrakt” z górą podpisany. Od 10 lat zawsze świeci nam słońce.

Bieg główny poprzedziły biegi dziecięce. Atrakcji z myślą o najmłodszych było zresztą więcej. Impreza miała również wymiar charytatywny. Drugi rok z rzędu zebrany dochód zasili leczenie Jagódki Łukowiak. Mówi tata dziewczynki, pan Tomasz.

Chciałbym bardzo podziękować organizatorom, sponsorom i uczestnikom. Dzięki takim biegom wspieracie naszą Jagódkę. My cały czas jesteśmy na etapie diagnostyki, czekamy na wyniki badań z Niemiec. Mimo dwóch lat wciąż nie możemy powiedzieć jednoznacznie, na co choruje nasza córeczka.

Dziewczynkę można też wesprzeć za pośrednictwem portalu siepomaga.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00