KSIĄŻKA:ZIELONA GÓRA:

Biblioteka Norwida ponownie otwarta dla czytelników

Zgodnie z rozporządzeniem rządu Wojewódzka i Miejska Biblioteka im. Cypriana Norwida otwiera się ponownie dla swoich czytelników. I to już od wtorku 4 maja. Czynne będą zarówno gmach główny, jak i wszystkie filie i agendy na terenie miasta.

W praktyce oznacza to przede wszystkim wolny dostęp do zbiorów zielonogórskiej książnicy. Samodzielnemu wybieraniu książek z bibliotecznych regałów nadal będą jednak towarzyszyć pewne restrykcje. Jedną z nich jest limit osób. Obowiązuje więc zasada jednej osoby na 15 metrach kwadratowych.

Obsługujemy tylko osoby w maseczkach. Dezynfekujące ręce oraz takie, które poddadzą się pomiarowi temperatury. Zwrotu wypożyczonych materiałów dokonujemy natomiast nadal bo biblioboxu przed gmachem głównym biblioteki oraz do pojemników w filiach i agendach na terenie miasta. Wszystkie oddane materiały, po trzy dniowej kwarantannie, są ściągane z kont czytelników i wracają ponownie do wypożyczania. 

Wybierając się do biblioteki należy pamiętać także o wcześniejszym umówieniu się w bibliotece. Tego typu zapisy mają służyć bezpieczeństwu oraz wygodnemu wypożyczeniu materiałów, bez zbędnego czekania w kolejce.

Zobacz więcej
Back to top button
X