ZIELONA GÓRA:

Biblioteka Norwida nie zamierza spocząć na laurach i rusza z nowymi projektami

Tylko w tym roku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna imienia Cypriana Norwida w Zielonej Górze pozyskała ministerialne dotacje między innymi na rozbudowę i modernizację infrastruktury technicznej. Głównym założeniem tego projektu jest podniesienie jakości usług bibliotecznych. Podobne cele mają też kolejne biblioteczne projekty.

Jak mówią pracownicy zielonogórskiej biblioteki – wraz z biegiem czasu, zmienia się i sama książnica. Tak żeby zaproponowane przez nią zbiory były nadal interesujące dla użytkowników. A co za tym idzie – dostępne. Stąd też postawienie na technologie i cyfryzacje. Tej ostatniej poddane zostaną chociażby zbiory profesora Kostrzewskiego.

I z tego powodu, że był dostęp powszechny do tych zbiorów. i z drugiego, my mamy rolę i funkcję przechowywania wartościowych zbiorów. Gdyby coś się stało, to one wtedy mają wersję cyfrową i nie przepadają.

Żeby czytelnikom było jeszcze łatwiej, w planach jest stworzenie także książkomatu. Ten projekt biblioteka Norwida chciałaby zrealizować w ramach budżetu obywatelskiego. Książkomat miałby stanąć przy Zielonogórskiej Filharmonii. Bo jest to nie tylko teren należący do miasta, ale też znajdujący się w samym jego sercu.

Mamy zaplanowane 99 półek. Z tym, że chcemy to podzielić niejako na pół. Ponieważ istnieje możliwość informatyczna, aby te książki poprzez zamówienie w katalogu były dostarczone i można byłoby je pobrać w odpowiedniej dla siebie porze. 

Ma być także opcja, że najbardziej dostępne tytuły będą dostępne od ręki. Dodajmy, że głosować na Książkomat będzie można w identyczny sposób jak na pozostałe projekty zgłoszone do miejskiego budżetu obywatelskiego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: