ZIELONA GÓRA:

Bezpłatne badania profilaktyczne w Zielonej Górze [WIDEO]

Zielonogórzanie mają szansę się przebadać i to zupełnie za darmo. Na Placu Bohaterów stanął mobilny punkt diagnostyczny. Można w nim wykonać między innymi takie badania jak EKG serca czy też sprawdzić czy jest się narażonym na choroby reumatologiczne. 

Pierwsi chętni do poddania się profilaktycznym badaniom pojawili się już po godzinie siódmej. Choć sam punkt diagnostyczny otwarto o 8.

Przebadać się można do godziny 16. Jak mówi Julia Jaworska, współkoordynator projektu, nie ma limitu jeśli chodzi o liczbę pacjentów. Jedynym ograniczeniem są tylko godziny otwarcia punktu. A to oznacza, że szanse na sprawdzenie swojego zdrowia ma nawet setka osób.

Widać potrzebę i chęć wykonywania tych badań profilaktycznych regularnie. To jest tez cel naszej kampanii – zwiększanie świadomości. Potrzeby regularnych badań. Nie odkładania tego na później. Też wizyt u lekarza specjalisty, umożliwiamy to w naszym punkcie. 

Zielona Góra to jedno z 23 polskich miast, w których punkt się pojawił. Z naszego miasta autobus pojedzie do Częstochowy, a następnie Krakowa.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X