ZIELONA GÓRA:

Bezpieczne wakacje po zielonogórsku

Urząd Miasta zwraca uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych zielonogórzan podczas wakacji. Z tego powodu na stronie miasta, czytamy prośbę do rodziców i opiekunów.

Prośba odnosi się do osób, które wysyłają swoje pociechy na kolonie i obozy. Letni wypoczynek mimo, że wydaje się być świetną okazją do zabawy i zwiedzania, jest  również czasem wzmożonych wypadków. Urząd zwraca uwagę m.in. na program wypoczynku, zapewnione warunki sanitarno-techniczne oraz kwalifikacje kadry. Poniżej przedstawiamy wszystkie elementy wymienione w wiadomości Urzędu Miasta:

– Czy znany i dostępny jest program letniego wypoczynku?

– Czy są zapewnione odpowiednie warunki pobytu, tj. stan sanitarno – techniczny budynku, pokoi mieszkalnych oraz otoczenia w miejscu zakwaterowania (toalety, natryski, czystość plaż i wody, opróżnianie pojemników na odpady itp.)?

– Czy zatrudniona kadra pedagogiczna posiada odpowiednie kwalifikacje?

– Czy została zabezpieczona opieka medyczna w czasie trwania wypoczynku?

– Czy dzieci i młodzież korzystają z kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli tylko w miejscach odpowiednio oznakowanych, wyznaczonych i strzeżonych?

– Czy na kąpieliskach i miejscach wyznaczonych do kąpieli jest zapewniona odpowiednia opieka ratowników wodnych i medycznych?

– Czy na placach zabaw i boiskach są zachowane warunki nie zagrażające zdrowiu i życiu osób korzystających?

– Czy podczas zabaw, turystyki i innych form spędzania czasu wolnego w warunkach wiejskich są zachowane szczególne warunki bezpieczeństwa, ze względu na zwiększone zagrożenie z powodu prowadzonych prac polowych?

 

 

 

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: