ZIELONA GÓRA:

Będzie wielka wymiana książek w Zielonej Górze. I to jeszcze we wrześniu

Zielonogórzanie będą mieli okazję wymienić się przeczytanymi przez siebie książkami. I to już 18 września. Bo właśnie wtedy w naszym mieście odbędzie się Wielka Wymiana Książek. Celem akcji jest przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa. Ale nie tylko. 

To też danie książkom drugiego życia. Bo zamiast zakurzone zalegać na regałach, będą dawać radość kolejnym czytelnikom. Uczestnicy wymiany muszą jednak pamiętać o kilku zasadach. Mówi Monika Nędza, koordynator wydarzenia.

Można przynieść ze sobą maksymalnie 5 książek. Ich rok wydania nie może być starszy niż 2004. Z wymiany wyłączone są podręczniki i słowniki. Myślę, że to fajna akcja, inicjatywa. Powiedzmy – przynosimy 3 książki, tyle też bilecików pobieramy. I dostajemy w zamian 3 inne książki.

Gatunki książek mogą być różne. Od kryminałów po romanse i bajki dla dzieci. Do akcji włączyło się także miasto. Magistrat przekazał na rzecz wymiany 5 albumów o Zielonej Górze.

Będzie je można wygrać. Zrobimy loterię, żeby było uczciwie. Z 5 wylosowanymi osobami skontaktujemy się i to one będą mogły albumy odebrać. 

Udział w Wielkiej Wymianie Książek będzie bezpłatny. Impreza odbędzie się w hotelu Kameralnym przy Alei Wojska Polskiego 108A. Wymiana potrwa od 11 do 16.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: