ZIELONA GÓRA:

Będzie nauka, praca, ale i sporo zabawy. Słowo harcerza!

Obozy hufca ZHP w pirackim i indiańskim klimacie

Harcerze z zielonogórskiego hufca ZHP nie próżnują w wakacje. To będzie dla nich pracowite lato, bo organizują cztery obozy w różnych miejscach Polski. Czas zdobyć nowe umiejętności i zintegrować się z innymi drużynami!

Każda z 16 jednostek hufca wyjedzie na obóz nad morze bądź jezioro. Miejscem pobytu będą Siemiany koło Iławy, Łukęcin, Zarzęcin koło Łodzi i Wygnańczyce w gminie Wschowa.

Na większości obozów kadra przygotowała dla harcerzy fabułę, w ramach której będą się odbywać zajęcia. Są to na przykład “Piraci na nieznanych wodach”. Na pewno harcerze będa mogli przeżyć ciekawe przygody, ale także nauczyć się wielu rzeczy Na przykład 1. DH “Knieja” i DSH “Altair” będą miały fabułę o tematyce indiańskiej, więc będa elementy survivalu, przetrwania w lesie, w ciężkich warunkach. Będzie wiele szans, by zdobyć nowe sprawności.Aleksander Łabuć, rzecznik prasowy zielonogórskiego hufca ZHP

Obozy trwają zwykle około tygodnia lub dwóch, czasem trzy. Oprócz zabawy i pracy, jest to podsumowanie całorocznej działalności grup harcerskich.

Obóz harcerski jest podsumowaniem całorocznej pracy z dziećmi. Możemy sprawdzić, czego się nauczyły. Integrujemy się, pracujemy całą grupą, ponieważ w ciągu roku mamy system małych grup, czyli zastępy. Sprawdzamy ich wszystkie umiejętności, a także wszyscy się dobrze bawimy.Joanna Gołucka, szefowa Zespołu Promocji zielonogórskiego hufca ZHP

Tymczasem w Zielonej Górze będzie trwał remont siedziby harcerzy przy Bohaterów Westerplatte. Powstanie tam Harcerskie Centrum Rozwoju – inwestycja, która zwyciężyła w jednej z edycji budżetu obywatelskiego. – Już nie możemy się doczekać, aż centrum zostanie skończone. Będziemy mogli się wprowadzić, mieć tam zbiórki, organizować kursy – mówi Joanna Gołucka.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X