ZIELONA GÓRA:

Będzie następne rondo przy Wrocławskiej. Zbuduje je wykonawca remontu Bohaterów Westerplatte

Remontów i budów w Zielonej Górze jest co niemiara. Przed nami kolejny – budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Pileckiego. Prezydent miasta podpisał umowę z przedstawicielem wykonawcy inwestycji.

Oprócz budowy ronda prace obejmują rozbiórkę konstrukcji jezdni i budowę nowej, rozbiórkę elementów ulicy, a także budowę ciągu pieszo-rowerowego. Jak zauważa prezydent Janusz Kubicki, skręt z ulicy Pileckiego we Wrocławską jest niebezpiecznym miejscem.

Myślę, że to rondo poprawi bezpieczeństwo na ulicy. To kolejne budowane rondo. Robimy to w pewnym sensie z premedytacją, bo około 300 czy 400 metrów dalej jest budowane rondo na Raculę. Chcemy, aby te ronda powstały, łącznie z tymi, które dotyczą trasy S3, wszystkie w mniej więcej jednym czasie.Janusz Kubicki

Rondo wybuduje firma Kontrakt z Krosna Odrzańskiego, która wcześniej wykonywała w mieście remont ulicy Bohaterów Westerplatte. Utrudnienia na terenie budowy mogą rozpocząć się już w tym lub następnym tygodniu. Etapy zadania zaprezentował Karol Jankowski, prezes Kontraktu.

Najważniejsza jest teraz wycinka drzew, zanim zagnieździły się ptaki. To musi być zrobione na gwałt, ale zgodnie z prawem. Potem powstanie coś w rodzaju małej drogi objazdowej, żeby cała budowa ronda trwała na terenie, na którym nie będzie ruchu. Jednocześnie usprawni to przejazd obok budowy.Karol Jankowski

Rondo ma powstać w ciągu ok. 170 dni, licząc od dziś. Budowa będzie kosztowała prawie 7 milionów 300 tysięcy złotych. Środki na nią pochodzą z rezerwy ze środków ministerialnych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: