ZIELONA GÓRA:

Będą kolejne akcje pogromców bazgrołów. Jedna wspólnie z uczniami

To już trzy lata, odkąd pogromcy bazgrołów starają się czyścić i malować zielonogórskie ściany. Odnowionych zostało już około stu miejsc, które wcześniej zniszczyli wandale. Między innymi na deptaku oraz w Parku Tysiąclecia.

Dziś po kilku latach akcji Paweł Wysocki, jeden z pogromców, wspomina jakie były jej początki. I jak niewiele osób wierzyło w idee projektu.

Pojawiały się głosy ” a po co malować, i tak zaraz będą nowe”. Że szykujemy ściany pod nowe bazgroły. Mamy mapę odnowionych przez nas miejsc, jest ich ponad setka i tylko w szczątkowych przypadkach faktycznie ściana została znów zniszczona.

Szczątkowe są też już głosy, że akcja jest chwilowym wymysłem radnego Wysokiego. Choć nawet ostatnio pojawił się komentarz, że pogromcy najpierw bazgroły robią, a później pod publikę je czyszczą… Wysocki te informacje dementuje i już planuje, razem z innymi pogromcami, kolejną akcję.

Od roku myślę, żeby zająć się ekranami na łączniku. Pomiędzy Wyszyńskiego a Botaniczną. Dużo jest tam bazgrołów i chciałbym zaprosić uczniów LO nr 1 i “Budowlanki”, żeby z dwóch stron szli. Mamy ten specjalny płyn do zmazywania, zawsze pomaga nam też ZGK. Moglibyśmy się tam spotkać i zrobić porządek. 

Trwa ustalanie szczegółów, kiedy akcja mogłaby się odbyć. Patrząc realnie odbędzie się ona najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: