ZIELONA GÓRA:

Będą jaja, dużo jaj! Dziś witamy wiosnę radośnie i smacznie!

W środę, 21 marca pierwszy dzień wiosny i w związku z tym Radio Index pójdzie na wagary! Wpadajcie na starówkę, stamtąd będziemy nadawać!

Wiosnę powitamy po jajcarsku, bo przygotujemy ogromną jajecznicę! Impreza odbywa się pod hasłem „Z nami graj w 1000 jaj”, a jej szczegóły przybliża ten, który w plenerowym studiu będzie nadawał, czyli Romek Awiński.

Zrobimy klasyczną, polską jajecznicę, na boczku, ze szczypiorkiem. Taką, jaka być powinna, smażona na doskonałym tłuszczu. My nie mamy pojęcia jak to zrobić, ale na podorędziu będą młodzi adepci sztuki kulinarnej ze Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego. Będą trzymać pieczę nad tym, żeby nic nie zostało spalone, żeby wszystko było zdrowe, doprawione, żeby nikomu nie zaszkodziło, żeby później nie było jaj!Romek Awiński, Radio Index

Zadba o to również prezydent miasta Janusz Kubicki, który oprócz pomocy w przygotowaniu jajecznicy, w studiu na żywo porozmawia z zielonogórzanami. Będą także sportowcy, kabareciarze, ale najważniejszym punktem imprezy będzie degustacja jajecznicy z 1000 jaj.

Zapomnimy o wszelkich animozjach, kłopotach. Wiosna idzie! Trawa się zieleni, dziewczyna się czerwieni, a my robimy sobie jaja! I tymi jajami chcemy Was nakarmić. Tego dnia nie musicie zjadać śniadania. Pierwsze może tak, ale o drugim zapomnijcie. My stawiamy Wam jajecznicę z tysiąca jaj!Romek Awiński, Radio Index

W sporym basenie zatopiona zostanie też Marzanna tak, żeby zima już nie powróciła. Ponadto wiosnę dźwiękiem i zapachem przyciągnie odpalony motocykl, bo pod ratuszem pojawią się również przedstawiciele Falubazu Zielona Góra.

Program imprezy:

10.00 rozpoczęcie Wiosennego studia na żywo z Radiem Index

11.30 – 13.30 Topienie Marzanny przez zielonogórskich przedszkolaków i uczniów (zachęcamy każdą grupę i klasę do przyniesienia swojej Marzanny)

12.15 Kraszankowe Topienie Marzanny z prezydentem

12.30 Studio na żywo – Prezydent na 96 FM

13.00 degustacja Jajecznicy z tysiąca jaj

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: