ZIELONA GÓRA:

Audiowizualna kultura miasta [Wywiad]

Projekt „Kultura Tędy” wyłonił już zwycięzców, którzy dzięki dofinansowaniu będą mogli spełniać swoje marzenia. Na podium znalazły się cztery pomysły, z czego dwa będą realizowane na terenie Zielonej Góry.

W naszym radiu pojawił się Błażej Baszczak, autor jednego ze zwycięskich projektów „Laboratorium Audiowizualne: kultura w mieście, miasto w kulturze”. Dlaczego „Kultura Tędy” jest tak ważnym projektem? Ponieważ łączy on oświatę i kulturę.

Błażej Baszczak

Projekt nauczyciela jest połączeniem fotografii i wideo wraz z edukacją kulturową w Zielonej Górze. Uczniowie mają za zadanie stworzenie zdjęć i reportaży o miejscach związanych z kulturą w naszym mieście.  Efektem ich działań będzie powstanie strony internetowej, na której znajdą się wszelkie informacje o ciekawych miejscach. Będzie ona również podstawą do utworzenia większej bazy danych obiektów.

Błażej Baszczak

Każdy projekt musiał charakteryzować się wieloma cechami dydaktycznymi, ciekawością, a także uniwersalnością. Warunkiem było połączenie dwóch dziedzin: oświaty i kultury.

Błażej Baszczak

Pomysły musiały posiadać także swoich partnerów, którzy pomogą stworzyć dane dzieło. Dzięki temu uczestnicy poznają tajniki pracy potrzebnej do wykonania danego typu zadań.

Błażej Baszczak

Magdalena Kościańska, Jacek Serżysko (Lubuska Szkoła Fotografii), a także Jacek „Katos” Katarzyński (Sky Piastowskie) będą wymaganymi partnerami Błażeja Baszczaka. To dzięki ich współpracy młodzież z Technikum nr 5 przy Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze będą mogli stworzyć swój portal.

Błażej Baszczak

Autor materiału: Adrian Peno

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: