ZIELONA GÓRA:

Akcja „Znicz” w powiecie zielonogórskim. Są pierwsze zatrzymania

W natłoku spraw związanych z odwiedzaniem grobów bliskich policja przypomina o zachowaniu bezpieczeństwa. Służy temu akcja „Znicz”, która potrwa do 5 listopada.

Droga na cmentarz to często konieczność pokonania setek kilometrów. Dlatego patrole drogówki będą nadzorować trasy dojazdowe i drogi. Także piesi powinni zachować ostrożność. Przez jezdnię należy przechodzić tylko w wyznaczonych miejscach, a wcześniej rozejrzeć się, czy nie ma tam przeszkód ograniczających widoczność. W razie braku chodnika – poruszamy się poboczem.

Na cmentarzach pojawią się funkcjonariusze po cywilnemu. Zadbają o porządek i spokój na nekropoliach. Zajmą się też kieszonkowcami. Tłok będzie sprzyjał kradzieżom, dlatego wartościowe przedmioty, ważne dokumenty czy duże sumy pieniędzy lepiej zostawić w domu.

W akcję „Znicz” w powiecie zielonogórskim jest zaangażowanych 100 policjantów. Tylko w ostatni weekend zatrzymali 3 kierowców w stanie nietrzeźwym i 2 pod wpływem środków odurzających. Odebrali również prawo jazdy czterem kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Zobacz więcej
Back to top button
X