ZIELONA GÓRA:

Akcja Eko choinka zakończona. Finał jak co roku odbył się pod ratuszem [WIDEO]

Działo się w środę pod zielonogórskim ratuszem. W samym sercu naszego miasta powstała Leśna Osada. Wszystko za sprawą finału akcji Eko Choinka, prowadzonej wspólnie przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Zielonej Górze oraz Zakład Gospodarki Komunalnej. 

W leśnym miasteczku prowadzone były animacje i warsztaty dla dzieci oraz młodzieży. Oczywiście – poświęcone ekologii. Uczestnicy eventu mogli zobaczyć między innymi jak powstaje pelet czy zrębki. Nie zabrakło też informacji i porad ściśle związanych z leśnym światem. Było również o segregacji odpadów. Jak się uczestnikom wydarzenia podobały takie atrakcje? Pytamy o to Lilę…

Dzisiaj jest bardzo fajnie. Różne rzeczy robimy, np. teraz krzyżówkę. Nie wychodzi nam, ale to i tak jest zabawne.

Akcji Eko Choinka nie byłoby, gdyby nie zaangażowanie samych zielonogórzan. Bo to oni – po świętach – oddają swoje naturalne drzewka bożonarodzeniowe w ręce Eko Patroli. Mówi Krzysztof Sikora, prezes ZGK.

Zaobserwowaliśmy, że jest sporo choinek naturalnych. Cieszy nas to, zależy nam na naturalnych ozdobach. Dziś też ogłosimy konkurs, ile choinek od mieszkańców zebraliśmy. Będą atrakcyjne nagrody. Dziś podsumowujemy akcję, razem z lasami pokazujemy jak wiele dobra można uzyskać z naturalnych drzewek.

Pomysłów na przerobienie choinek nie brakuje. Część drzewek trafia do mieszkańców jako zrębki. Niektóre  zamieniają się w smakołyk dla zwierzaków. A i to nie koniec pomysłów… Bo coś trzeba zrobić także z choinką, która zdobiła deptak w okresie świątecznym. Mówi Jerzy Łokietko, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

Usunęliśmy ją. Główny pień służy do wykonania prac artystycznych, robimy z niego krążki do malowania. Prace trafiają później na aukcje charytatywne. 

Jak mówi Janusz Kubicki, prezydent miasta, ekologia to dla Zielonej Góry priorytet.

To jest najważniejsze zwłaszcza dla najmłodszych. Żeby zobaczyli jak to działa, można się wiele nauczyć. Co to jest ekologia. Tego typu akcje są wskazane, jak widać dużo dzieci przyszło. To już nasza tradycja. 

Przypomnijmy – akcja Eko Choinka odbyła się w naszym mieście po raz 7.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00