ZIELONA GÓRA:

Afera z udziałem prezesa Skrzypczyńskiego powinna być wyjaśniona

 – Afera z udziałem prezesa Polskiego Związku Tenisowego Mirosława Skrzypczyńskiego powinna zostać jak najszybciej wyjaśniona – takie zdanie usłyszeliśmy dziś w Radiu Index od posłanki Agnieszki Dziemianowicz-Bąk z Nowej Lewicy.

Przypomnijmy, nad mieszkającym w Zielonej Górze Skrzypczyńskim pojawiły się ciemne chmury po tym, jak dziennikarze Onetu upublicznili skandal seksualny z udziałem prezesa. Kilka dni temu posłanka Nowej Lewicy Katarzyna Kotula przyznała, że jako dziecko była molestowana przez Skrzypczyńskiego.

Ja przede wszystkim chcę powiedzieć, że moja klubowa koleżanka posłanka Katarzyna Kotula wykazała się potężną odwagą ujawniając pod nazwiskiem historię bardzo bolesną ze swojego dzieciństwa. Bulwersuje mnie to, że takiej odwagi zabrakło w ministerstwie sportu czy politykom PIS-u, o których prezes Skrzypczyński mówił, że jest z nimi w dobrych układach.

Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk dodała, że Ministerstwo Sportu już teraz nie powinno czekać i zrobić wszystko, aby zawiesić Skrzypczyńskiego.

Realne działania można podjąć, bo ministerstwo ma takie narzędzia. Może zwrócić się do sądu o zawieszenie rozwiązanie zarządu związku. Może zwrócić się do sądu o wyznaczenie kuratora na miejsce prezesa. W ciągu sześciu miesięcy musiałoby dojść do nowych wyborów nowego zarządu. To jest niewiele, bo pan Skrzypczyński powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności, choć minęło wiele lat.

Dodajmy, że rozmowy polityczne w Radiu Index od poniedziałku do piątku o godzinie 9.30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00