WAŻNEZIELONA GÓRA:

400 choinek rozeszło się błyskawicznie! [WIDEO]

 Żywa, to żywa! – mówili mieszkańcy, którzy przyszli w sobotę przed południem po choinkę. Świerki rozdawał prezydent Janusz Kubicki wraz z radnymi i przedstawicielami Zakładu Gospodarki Komunalnej.

By otrzymać choinkę, swoje trzeba było jednak odstać w kolejce. Przed budynkiem magistratu przy ul. Podgórnej pierwsi zielonogórzanie pojawili się ok. godziny 9:00.

400 choinek przygotował Zakład Gospodarki Komunalnej. Prezes Krzysztof Sikora liczy, że drzewka po świętach powrócą do natury. Rozdawano także gałązki na świąteczne stroiki.

Lubimy mieszkańców Zielonej Góry wyciągać z domu, nawet w mroźne poranki. Chcemy się dzielić tym, co mamy dobrego. Po pierwsze, żeby w żadnym domu nie zabrakło choinki, a po drugie też promujemy ekologiczne podejście do świąt, a nie plastik i sztuczność. Im więcej żywych choinek, to potem dla nas inna robota w przetwarzaniu odpadów. Jeśli mieszkańcy nam te choinki oddadzą po świętach, to one trafią do gospodarstwa agroturystycznego i następnie będą świetnym przysmakiem dla zwierzaków. Działamy kompleksowo.

To nie pierwsza tego typu akcja w mieście. Prezydent Zielonej Góry podkreśla, że w żadnym domu nie powinno zabraknąć choinki.

Już od kilku lat rozdajemy mieszkańcom choinki. Staramy się zachować tę tradycję. Ta akcja świadczy o tym, że chcemy mieć żywe drzewka w domach, zamiast sztucznego. Ja też wolę żywe niż sztuczne.

W niedzielę, 18 grudnia, w Zielonej Górze Wigilia Miejska. Na scenie przy ratuszu od 12:00 występy. Najpierw koncerty grup sołeckich w ramach cyklu Święta z Nową Dzielnicą. Od 14:00 zaplanowano kolędowanie, a o 15:00 życzenia zielonogórzanom złożą władze miasta i biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00