ZIELONA GÓRA:

350 wolontariuszy, 2 sceny, 27. finał! WOŚP w Zielonej Górze coraz bliżej!

Nieco ponad miesiąc dzieli nas od 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zielonogórskim sztabem znów będzie dowodził Filip Gryko, który w Radiu Index opowiedział o tym, jak wyglądają przygotowania do wydarzenia.

Ważnym ogniwem akcji są oczywiście wolontariusze. Sztab WOŚP w Zielonej Górze zakłada, że będzie ich 350. Każdy z nich zajmie się zbiórką pieniędzy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Kwestować będą również osoby niepełnoletnie.

Bardzo często są to osoby nieletnie, może nawet w 80%. Wtedy ta osoba jest zmuszona kwestować z osobą, która ją zgłosiła. Albo ze swoim rówieśnikiem i jeszcze jego opiekunem, bo zawsze pośród osób, które chodzą, musi być jeden dorosły. Różnie to jest rozwiązywane – czasem wolontariusze chodzą z rodzicami, starszym bratem, siostrą, koleżanką. Po to, żeby było po prostu bezpiecznie.Filip Gryko

Dodatkowo bezpieczeństwo wolontariuszy zwiększą lokalizatory GPS. Dzięki nim będą mogli wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia. A sztab z łatwością sprawdzi, gdzie się znajdują.

Tradycją zielonogórskiego finału WOŚP stały się koncerty i licytacje na dwóch scenach – małej przy ratuszu oraz dużej w okolicy filharmonii. Organizatorzy pozostają przy tym pomyśle. Ukoronowaniem dnia ma być Światełko do Nieba z placu przy gazowni.

Światełko najprawdopodobniej wystrzeli ta sama firma i w tym samym miejscu, ponieważ bardzo nam się ono udało. Były różne podejścia – mieliśmy kiedyś pokaz laserowy, który nie do końca się udał, był wystrzał spod sądu, który nie był do końca widoczny przy dużej scenie. Okazuje się, że wystrzał spod tzw. parku przy gazowni jest super pomysłem, bo sztuczne ognie lecą w kierunku dużej sceny i na dużej wysokości, więc jest to bardzo dobrze widoczne. Kamery też są w stanie bardzo ładnie to ograć.Filip Gryko

27. finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia. Radio Index zostało oficjalnym partnerem medialnym zielonogórskiego finału. Spodziewajcie się więc wywiadów i relacji na naszej antenie oraz w mediach społecznościowych.

Poniżej cały wywiad z Filipem Gryko.

Filip Gryko

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00