SPORT:ZIELONA GÓRA:

3. Zielonogórski Bieg Niepodległości: Pogoda i biegacze dopisali! [WIDEO]

Start o 11:00 i 11 kilometrów w ramach świętowania zbliżającego się Święta Niepodległości. 150 biegaczy postanowiło celebrować zbliżający się 11 listopada na sportowo.

Uczestnikom wreszcie dopisała pogoda. Poprzednie dwie edycje biegu odbywały się po zmroku i w deszczowej aurze. Tym razem było słonecznie, choć wietrznie. Najszybciej z 11-kilometrową trasą poradził sobie Adam Śledź, który finiszował z czasem 39 min. 38 sek.

Bardzo przyjemny bieg. Przyspieszyłem na połowie dystansu i wygrałem. Biegłem tu chyba po raz pierwszy dwa lata temu. Wtedy byłem trzeci. Adam Śledź, zwycięzca

Biegacze startowali na ul. Dąbrowskiego, obok Centrum Przyrodniczego, następnie biegli ulicami: Herberta, Dworcową, Ułańską, Bohaterów Westerplatte i Kupiecką. Najszybszą kobietą na mecie była Justyna Bukiel.

Ciężko się biegło, ale bardzo fajna trasa. Pod górkę, potem z górki. Starałam się szybko biec, celowałam w podium. Justyna Bukiel, zwyciężczyni

Biegacze startujący na dystansie 11 kilometrów pokonali w sumie pięć pętli. Na jednym okrążeniu rywalizowały sztafety, w ramach rywalizacji zielonogórskich szkół ponadpodstawowych.