ZIELONA GÓRA:

27. finał WOŚP: wszystkie ręce na pokład! Trwa rejestracja wolontariuszy

Wystarczyła informacja, że zbliża się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dalej sprawy potoczyły się szybko – zielonogórski sztab został zarejestrowany, a obecnie liczy 27 osób i już kilkuset wolontariuszy. Warto się pospieszyć, bo chętnych jest dużo, a miejsc coraz mniej!

Sztab wstępnie zadeklarował, że będzie mieć 325 wolontariuszy. Tymczasem zarejestrowało się już ok. 200 osób, a kolejne tłumnie przychodziły do ratusza. Była to głównie młodzież.

– Uważam, że warto pomagać, a poza tym byłam ciekawa, jak to wygląda. Myślę, że warto też mówić, jak wygląda ta akcja, aby szerzyć ją wśród ludzi.
– Bardzo podoba mi się działanie Jurka Owsiaka i chciałabym być jego częścią. Mam bardzo dużo przyjaciół, którzy są bardzo pomocni. Wiem, że będą namawiać ludzi.

O najważniejszych sprawach związanych z rejestracją wolontariuszy przypomniał Krzysztof Niemiec. Doradził na przykład, jak powinny wyglądać zapisy w przypadku osoby niepełnoletniej.

Jeżeli nie jestem pełnoletni – rozmawiam z mamą, tatą i namawiam ich, żeby założyli konto. Następnie – żeby mnie zarejestrowali. Kiedy rejestracja będzie już dokonana, będzie zaakceptowane zdjęcie i dane, wtedy sprawdzamy to na swoim koncie. Wtedy przychodzi się do mnie, podpisuje się zobowiązanie, a później jest to już proste: puszka, identyfikator, gadżety i w miasto!Krzysztof Niemiec

Rejestracja jest prowadzona na dwa sposoby – elektronicznie, poprzez bazę wolontariuszy WOŚP oraz w sztabach. W Zielonej Górze potrwa do piątku.

Na czele zielonogórskiego sztabu WOŚP ponownie stanął radny Filip Gryko. Wspomaga go m.in. Paweł Wysocki i Igor Skrzyczewski. Jest też kilka nowych twarzy – wśród nich Klaudia Baranowska. Mieszkanka Przylepu i radna dzielnicy Nowe Miasto włączyła się w organizację Sceny Otwartych Serc, z której prowadzone będą orkiestrowe licytacje.

Podczas kandydowania do rady miasta, potem do rady dzielnicy, poznałam szereg przewspaniałych kobiet, które przyciągnęły mnie jak magnes swoją energią. My, dziewczyny odpowiadamy za Scenę Otwartych Serc. Organizujemy ją od początku do końca – wszystkie aukcje, wszystkie rzeczy, które będą się tam działy. Na dziś ok. 90% licytacji przedmiotów, warsztatów (bo będą również warsztaty), aukcji rodzinnych i klasowych, mamy już zapewnionych.Klaudia Baranowska

Celem 27. finału WOŚP jest zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Wolontariuszy z orkiestrowymi puszkami spotkamy na ulicach 13 stycznia.

Dalsze szczegóły wydarzenia zielonogórscy sztabowcy będą ujawniać stopniowo. Zachęcają, by najświeższych informacji szukać na fanpage’u „WOŚP Zielona Góra 2019” na Facebooku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00