ZIELONA GÓRA:

12 stanów w 2 tygodnie – Jan Frydryk o podróży na Florydę i rezydencji Elvisa

Podróżowanie staje się coraz bardziej popularne w naszym mieście. Mamy cykle wielu spotkań, które opierają się na opowieściach podróżników, którzy za nieduże pieniądze zwiedzają świat. Dodatkowo jest u nas jedna z imprez autostopowiczów – Zielone Globy. Podobnie jest ze spotkaniami pod hasłem „Podróże wszelkie za środki niewielkie”, które niedawno rozpoczęło Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych.

Podczas pierwszego spotkania Jarosław Wnorowski opowiadał o kolorowej Malezji i Singapurze. Tym razem goście zostaną przeniesieni na Florydę, którą przybliży Jan Frydryk. Samochodem przemierzył drogę do Key West na Florydzie oraz Graceland, które związane jest z niekwestionowanym królem Rock and Rolla – Elvisem Presleyem. Nie zabraknie zdjęć oraz historii podróżnika z życia wziętych, który zaczął zwiedzać stany dzięki swojemu synowi.

Głównym celem była Floryda – Palm Beach, gdzie obecnie Donald Trump ma swoją rezydencję i niedawno przebywał oraz Key West, który jest najdalej wysuniętym punktem stanów Zjednoczonych, a na koniec był Nowy Orlean i rezydencja Elvisa Presleya w Gracelandzie. To była taka trasa, która trwała dwa tygodnie samochodem. Dlaczego? Dlatego, że często jestem w stanach, prawie co roku, bo jest tam mój syn i dzięki niemu mam możliwość samochodem zwiedzać Stany Zjednoczone.

Jana Frydryka zapytaliśmy również o miejsce, które najbardziej go urzeka. Okazuje się, że jest nim stale Nowy Jork, o którym wydawało nam się, że wiemy wiele.

Przez 20 lat obserwuje co tam się zmienia – niesamowita atmosfera. To jest nie do opowiedzenia. Wszyscy wiedzą, znają, ale tam trzeba być, tam trzeba żyć, zobaczyć, a szczególnie przez 20 parę lat – to jest duża sprawa.

Spotkanie odbędzie się w środę 15 lutego o godzinie 18:00 w Centrum Integracji Społecznej przy ulicy Staszica 4. Wstęp na wydarzeni jest wolny.

 

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: