ZIELONA GÓRA:

1 tys. złotych mandatu

Wczoraj ok. godz. 21 na ul. Lwowskiej w Zielonej Górze policjanci ruchu drogowego zauważyli, że kierujący fordem escortem nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych z sygnalizacją wzbudzaną. Kierujący zignorował wyświetlane czerwone światło dla jego kierunku ruchu nie zatrzymał się i pojechał dalej. Na przejściu na szczęście nie było pieszych.

Policjanci zareagowali natychmiast i zatrzymali kierującego po kilkudziesięciu metrach. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł.

Niestety kierujący często zapominają o zachowaniu należytej ostrożności, a również o tym, że o tej porze roku wcześnie zapada zmierzch, przez co mają ograniczoną widoczność. Te trudne warunki powodują, że zarówno na terenie miasta jak i powiatu dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych. 

Prosimy wszystkich kierujących o ostrożność, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach i przestrzeganie przepisów kodeksu drogowego.

Pamiętajmy, że piesi są najmniej chronionym i uczestnikami ruchu drogowego i niejednokrotnie stają ofiarami tragicznych wypadków.

 

Autor: KMP ZG

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00