InformacjeWOŚPZIELONA GÓRA:

Zielonogórzanie pobiegli i pomogli

Już siedemnasty raz zielonogórzanie pobiegli w WOŚP-owym biegu „Policz się z cukrzycą”. To tylko jedna z wielu sportowych imprez, które odbywają się w Zielonej Górze w ramach 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Uczestnicy biegu mieli do pokonania pięć kilometrów – technika jednak była dowolna – można było zarówno spacerować, jak i przejść trasę z kijkami nordic walking. O celu biegu mówi Karolina Nawrocka-Michalczak, prezes Stowarzyszenia „Zielona Góro Zacznij Biegać”.

Pieniążki zawsze przeznaczamy na zakup pomp insulinowych dla ciężarnych kobiet i to jest priorytet, jeśli chodzi o ten bieg. Biegnie ponad 160 osób. Zachęcaliśmy do tego, aby wystartowali również tzw. kijkarze, czyli nordic walking, i po prostu zwykli spacerowicze lub osoby, które sympatyzują bądź mają w rodzinie osoby chore na cukrzycę i po prostu się solidaryzują. W ten sposób mogą też pomóc.

Pierwszy na metę dobiegł Paweł Szatkowski, który pokonał trasę w nieco ponad 13 minut.

Dzisiaj mega jestem zadowolony z tego czasu. Najszybszy czas na tej trasie, jaki zrobiłem kiedykolwiek.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz koszulki, a zwycięzcy w kategorii OPEN, czyli najlepszy biegacz i najlepsza biegaczka dodatkowo zdobyli dyplomy i nagrody od sponsorów.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00