WOŚPZIELONA GÓRA:

Za kulisami sztabu WOŚP: jak się pracuje w Centrum Biznesu? [29. finał WOŚP]

Od samego rana wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestują w Zielonej Górze. Nad tym, żeby rozliczenia puszek były bezpieczne i sprawne, czuwa Krzysztof Niemiec. Wyjaśnił nam, jak od kulis wygląda praca z uczestnikami zbiórki.

Główną kwaterą sztabu jest w tym roku Centrum Biznesu. Tam wolontariusze rozliczają puszki i rozgrzewają się po postoju na dworze.

Praca wre. Wszyscy, którzy przychodzą po puszkę, przychodzą do nas. Dostają nową puszkę, zdając starą. Napełnione puszki z pieniędzmi odnotowujemy. Wolontariusze z parteru przychodzą do was, na trzecie piętro i oddają puszki do banku, gdzie pieniądze są przeliczane.

W Centrum Biznesu znajduje się wielka skarbona, do której mieszkańcy również mogą wrzucać pieniądze. Pilnuje jej Liwia Waszkowiak. Wie również, jak w tej chwili wyglądają licytacje fantów na Allegro.

Mamy w tym momencie ponad 140 licytacji. Dosłownie godzinę temu przeliczyłam mniej więcej, jak to wygląda. Mamy prawie 25 tysięcy. Myślę, że padnie rekord, bo w zeszłym roku już po zamknięciu aukcji mieliśmy 25 tysięcy. W tym momencie dwa tygodnie pozostały do końca aukcji, a 25 tysięcy już prawie nam “stuknęło”.

W tym roku celem WOŚP-u jest zbiórka pieniędzy na dziecięcą laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy.

mat. prasowe
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00