WOŚP

Wielcy Muzycy z Małej Sceny – wywiad z zespołem Lemon i Oddział Zamknięty [PRZYSTANEK WOODSTOCK]

W cieniu Dużej Sceny. Nazywana Małą, choć rozmiarem przebija niejedną scenę polskich festiwali. Mała Scena 23. Przystanku Woodstock kryje więcej muzycznych tajemnic, niż można sobie wyobrazić.

Co roku line up Małej Sceny najpiękniejszego festiwalu świata niesie ze sobą wielkie odkrycia. Dotyczy to zarówno zespołów zagranicznych, jak i polskich. Podczas 23. Przystanku Woodstock dominują jednak rodzime zespoły i tu atrakcji muzycznych nie zabraknie.

Oddział Zamknięty to jedna z legend polskiego rocka. Na scenie stoją już 38. rok i nic nie wskazuje na to, aby mieli wywiesić białe flagi. Wręcz przeciwnie. Zespół prężnie przygotowuje się do czterdziestki szykując nowy repertuar, który pojawi się na najbliższym krążku. W OZ możemy również zobaczyć nowe twarze. Jedną z nich jest Paweł “Gunsess” Oziabło. Nowy gitarzysta dołączył do legendy dwa lata temu. Podczas rozmowy z Karina Nicińską zdradził między innymi, czy łatwo było wdrążyć się w oddziałowe środowisko, jaka była reakcja publiczności na nowe utwory oraz czego możemy się spodziewać na nadchodzącym jubileuszu:

Grupa LemON znana jest woodstockowej publiczności. Zespół miał już okazję zaprezentować się najpiękniejszej publiczności świata podczas koncertu na Scenie Viva Kultura. W marcu tego roku na półkach sklepów muzycznych w całej Polsce ukazał się ich najnowszy album “TU”, który w porównaniu do poprzednich albumów grupy, ukazuje ją w zupełnie innym świetle. O nowej płycie, projektach oraz o woodstockowym repertuarze LemON-a rozmawialiśmy z Igorem Herbutem – wokalistą grupy:

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00