WOŚP

Światowy format: Testament, Lordi i Prophets of Rage – 2. dzień Pol’and’Rock Festival

Trwa Pol’and’Rock Festival. Drugi dzień festiwalu upłynie pod hasłem gwiazd światowego formatu. Przejrzeliśmy się koncertowemu rozkładowi drugiego dnia imprezy.

Ave… Duża Scena!

Zdecydowanie to Duża Scena ściągnie festiwalowiczów drugiego dnia pod swoje deski. Po jubileuszu z Oddziałem Zamkniętym Grzegorz Stępień wraca tym razem ze swoim autorskim projektem „Ornette”. Album “Twarzą w twarz”, który ukazał się w listopadzie 2015 roku, stanowi zwieńczenie jego 20-letniej przygody muzycznej. Początek koncertu 15:00.

Godzinę później na Dużej Scenie zaprezentują się pierwsi zwycięzcy tegorocznego Złotego Bączka. Hunter to festiwalowa legenda. Zagrali już na 2. Przystanku Woodstock, gdy ten odbywał się jeszcze w miejscowości Szczecin. Z liczbą 15 713 głosów wracają na Dużą Scenę po raz 6. w historii festiwalu.

Zanim głos zostanie oddany metalowym legendom, do mikrofonu na Dużej Scenie zostanie dopuszczony Krzysztof Zalewski. Po rewelacyjnym koncercie rok temu z Małej Sceny, muzyk wraca do Kostrzyna po raz drugi. Ostatnia autorska płyta Zalewskiego to krążek „ZŁOTO”, wpisujący się w tę szkołę grania muzyki, która mówi, że mniej znaczy lepiej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar, a i takich u “Zalewa” nie brakuje. Ostatnim dzieckiem”Krzysztofa jest płyta “Zalewski śpiewa Niemena” wydana w styczniu 2018 roku. Początek o 17:30.

Wtedy na scenie wejdą ONI… cali na CZARNO! Testament to zespół, który tworzy thrash metal w najczystszej formie. Już od trzech dekad metalowcy z USA łączą ze sobą błyskawicznie szybkie riffy z potężnym, przerażającym rytmem perkusji, dodatkowo okraszając je powalającym, charakterystycznym growlem. Muzycy grali w trasach z kapelami takimi jak Anthrax, Slayer, czy Judas Priest. Artyści zapowiadają, że w 2019 roku wydadzą nową płytę, dlatego wszyscy miłośnicy ciężkiego grania powinni mieć się na baczności. Oczekiwanie na nowy krążek na pewno umili ich występ, którego początek o 19:00.

Gdzie jest Lordi? Na Pol’and’Rock! Tuż po koncercie trasowej legendy na scenie zagości potworny metal z Finlandii. Założona w 1992 roku kapela szerokiej publiczności znana jest z bezprecedensowego tryumfu podczas konkursu Eurowizji w 2006, jednakże fani ciężkich brzmień i stylizacji rodem z horrorów już wcześniej śledzili rozwój tej przerażającej fińskiej formacji. To będzie widowisko okraszone mrożącymi krew w żyłach kostiumami, imponującym projektem sceny i ekstrawaganckimi pokazami pirotechnicznymi. Start – 20:40.

Mianem supergrupy określa się kapelę, w której skład wchodzą muzycy, znani z udanej kariery w innych popularnych zespołach muzycznych. Tak jest w przypadku kolejnego gościa – Prophets of Rage. W skład uformowanej w 2016 roku kapeli wchodzą: trzej członkowie Rage Against the Machine i Audioslave (basista Tim Commerford, gitarzysta Tom Morello, perkusista Brad Wilk), dwóch członków Public Enemy (DJ Lord i rapper Chuck D), oraz rapper B-Real ze zespołu Cypress Hill.

Jesteśmy elitarną jednostką do zadań specjalnych, złożoną z muzyków-rewolucjonistów, którzy są zdeterminowani, by stanąć twarzą w twarz z górami ściemy tworzonymi podczas wyborów w USA. Stawimy kłamcom czoła przy pomocy płonących wzmacniaczy.Tom Morello

Początek o 22:30.

O 00:10 trzy dekady grania na scenach zaczną świętować, bardzo dobrze znane festiwalowiczom kwasożłopy z Acid Drinkers. Z kolei drugi dzień muzyczny uniesień zakończy koncert futurystycznego Perturbatora.

Polska na Małej Scenie

W tym roku większość polskich wykonawców rozgościła się na Małej Scenie. Drugiego dnia otworzy ją jednak czeska grupa Proximity – połączenie dynamicznego brzmienia muzyki metalowej z nowoczesnymi samplami. Początek o 16:00.

Tuż po nim wystąpią reprezentantki białego śpiewu. Ich aranżacja „Nothing Else Matters” zespołu Metallica, rozpoczęła nagranie czterech debiutanckich klipów, które pokazały, że muzyka ludowa ma wiele „twarzy”. Zespół TULIA został wybrany reprezentantem Polski na  64. Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Awiwie. Początek ich koncertu 17:10.

O 18:20 na scenie zaprezentuje się jeden z najważniejszych polskich zespołów punkrockowych – Moskwa. Formacja ma na koncie 7 albumów. W 2019 roku, po dłuższej przerwie, Moskwa wydała płytę „21 wiek” (Zima Records), z którą powraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata.

1,5 godziny później na Małą Scenę powróci Sidney Polak. Kiedyś był jednym z trzech właścicieli perkusji na osiedlu Chomiczówka, w wieku 18 lat został perkusistą T.Love, dzisiaj powraca z trzecią solową płytą.

O 21:30 na scenę wejdzie francuskie trio tworzące muzykę, którą można określić mianem agresywnego, mrocznego elektro. Tuż po nich Tajemnicza Bokka – najbardziej niesamowite ze zjawisk na polskiej scenie nie tylko ze względu na to, że nie wiadomo, kim są członkowie zespołu.

Po najmłodszych finalistach Eliminacji do Pol’and’Rock Festival późno pójdziemy spać. Tak przynajmniej donosi Kwiat Jabłoni, jeden z ostatnich fenomenów polskiej sceny, którzy zakończą drugi dzień koncertowania na Małej Scenie o 00:10.

Viva Punkrock !

Reggae i Punckrock to one górują na Scenie Viva Kultura. Rozkład drugiego dnia znajdziecie poniżej:

16:00 – NIKT

17:00 – HEADLESS FROG

18:00 – CRONICA

19:20 – ETNA KONTRABANDE

20:40 – DARMOZJADY

22:00 – LENIWIEC

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00