WOŚP

Lubuska Bajka. Przyjdź na Lubuską Strefę! [PRZYSTANEK WOODSTOCK]

Jak co roku podczas najpiękniejszego festiwalu świata, Urząd Marszałkowski zaprezentuje to, co mamy w województwie najpiękniejszego. W minionym roku nie zabrakło parku linowego i parków UNESCO, które wzbudziły duże zainteresowanie woodstockowiczów. Co w tym roku znajdziecie na Lubuskiej Strefie? Zobaczcie sami!

Bo w lubuskim – jak w bajce. W samej drodze do Kostrzyna nad Odrą można zwiedzić i zobaczyć ponad 250 pałaców i zamków. Jak co roku, tak i w tym razem władze województwa przygotowały wiele atrakcji dla woodstockowiczów. Mogą oni dowiedzieć się nieco więcej na temat regionu, w którym właśnie się bawią, a w tym roku nawet zabrać ze sobą pamiątkę, która będzie przypominała o niezwykłości naszego województwa. O szczegółach mówi  Elżbieta Anna Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego:

Niewielu Lubuszan zdaje sobie sprawę z atrakcyjności naszego regionu pod względem architektury. To w naszym województwie znajdziecie największą ilość pałaców w różnych stylach architektonicznych. Z myślą o Przystanku Woodstock całą dokładną mapę obiektów wartych zwiedzenia przygotował Robert Jurga, który w rozmowie z Kariną Nicińską opowiedział o historii lubuskich pałaców:

W tym roku Lubuska Strefa odwiedzana jest przez wielu znaczących osobistości. Na tablicy “My Obywatele. My Europejczycy” pojawiły się podpisy między innymi Grzegorza Schetyny czy Borysa Budki. Nie zabrakło również gości zza zachodniej granicy. Wśród woodstockowiczów mogliśmy zobaczyć Franza Friedricha Hohenzollerna, księcia pruskiego z dawnego Gruenbergu. Posłuchajcie, co w województwie lubuskim podobało mu się najbardziej:

Zobaczcie, jak woodstockowicze spędzają czas w Lubuskiej Strefie podczas 23. Przystanku Woodstock:

Partnerem relacji z 23 Przystanek Woodstock jest firma “Konsigo Centrum Ubezpieczeń” – Troszczymy się o Twoje bezpieczeństwo.

 

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00