WINOBRANIEZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

Winobranie w oczach legendy Falubazu [WINOBRANIE 2020]

Jak Winobranie w minionych latach wspomina legenda zielonogórskiego żużla? Gościem winobraniowego studia Radia Index był Andrzej Huszcza, który przypomniał, jak rywalizacja na torach łączyła się z dniami Zielonej Góry.

W czasach pierwszych startów Mistrza rozgrywane były Turnieje o Puchar Winobrania. Oczywiście Falubaz brał udział także w regularnych zawodach, które przypadały na czas trwania imprezy. Dla przeciwników naszych żużlowców była to też okazja, by pozwiedzać Zieloną Górę.

Przyjeżdżali chłopaki z południa, ze Śląska. Wiem, że grupa z Rybnika przyjechała, bo u nas Winobranie. No to z ciekawości do południa chodzili, obserwowali, a później, po meczu chyba znowu poszli na Winobranie dalej się pobawić. Wtedy chodziło też dużo kibiców, bo to takie święto i jeszcze organizowany mecz – to było super.

W tym roku Falubaz również spędzi Winobranie na torze. Andrzej Huszcza ocenił szanse zawodników na wygraną w niedzielnym starciu z Fogo Unią Leszno. – Leszczyniacy powinni przyjechać tu dużo prędzej, żeby się zabawić – żartuje ikona zielonogórskiej drużyny.

Jest to dobry zespół, ale my jesteśmy na swoim torze, odpowiednio się przygotujemy. Po tej porażce w Gorzowie trzeba się zrehabilitować i myślę, że rozstrzygniemy to na swoją korzyść.

Całość rozmowy – do wysłuchania na Facebooku Radia Index.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: