WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Podwórko na Żeromskiego żyje tańcem. Trwa tu Winobraniowe Breakowisko

Nieco z dala od winobraniowego zgiełku możemy spotkać mnóstwo ludzi, którzy specjalizują się w ciekawych stylach tanecznych. Czym jest breaking i popping? Jak wypadają w nich polscy tancerze? Odpowiedzią na te pytania jest Winobraniowe Breakowisko.

B-boye i animatorzy goszczą w podwórku dawnej galerii „U Jadźki” przy ulicy Żeromskiego. A są to artyści z najwyższej półki, którzy prowadzą zajęcia z rozmaitych stylów tanecznych.

Mieliśmy już takich przyjemnych gości, jak b-boy Skoora, który prowadził warsztaty z rockingu. To jest specjalny taniec, w którym tancerze tańczą tylko u góry, wyłącznie na nogach, nie schodzimy na dół na ręce. Był Zonta, który prowadził krump. Pojawił się również Kaczorex, który jest już stałym gościem Winobraniowego Breakowiska. Ludzie w Zielonej Górze co roku pytają mnie, czy będzie Kaczorex. Przyciąga mnóstwo osób, bo to bardzo charyzmatyczna postać, która jest zresztą bardzo sympatycznym, miłym gostkiem. Zwycięzca programu „Got to Dance”, jeden z najlepszych tancerzy w Polsce, w sumie nawet w Europie.<span class="su-quote-cite">Radosław Blonkowski – Rademenez</span>

Bardzo szybko kroki breakdance’a podłapują dzieci. Uczą się np. freez’u, czyli zatrzymania w miejscu i footworka. Zajęcia są urozmaicone warsztatami plastycznymi i zabawami.

Wracamy do zabaw podwórkowych. Będzie skakanie przez gumę, klasy, wyścigi kapslami – coś, czego nie można dziś często zobaczyć. Chcemy pokazywać dużo różnych rzeczy, a animatorzy, którzy pokazują te zabawy, czekają na wszystkich. To są super panie, które tu działają.<span class="su-quote-cite">Radosław Blonkowski – Rademenez</span>

Winobraniowe Breakowisko będzie trwało do soboty, 14 września. Każdego dnia otwiera się o 17:00. Poniżej program atrakcji na weekend.

13 września (piątek)

17:00 – 18:00 – darmowe warsztaty Breaking (Break Dance)

17:00 – 19:00 – niezależna od pokazów strefa animacji dla dzieci PODWÓRKOWE ZABAWY – nauka gry w klasy, skakanie w gumę oraz na skakankach i kręconkach, wielkie zawody w kapsle przez całe podwórko.

18:30 – 21:30 – Show z elementami Break dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem ONE MAN SHOW – Rademenez

14 września (sobota)

17:00 – 18:00 – darmowe warsztaty Breaking (Break Dance)

17:00 – 19:00 – niezależna od pokazów strefa animacji dla dzieci STREFA FALUBAZIAKA – wielkie falubazowe memo, falubazowe słówka, wizyta motomyszy i zawodnika Falubazu, motocykl żużlowy, tatuaże i malowanie buzi.

18:30 – 21:30 – Show z elementami Break dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem MOTOMYSZY oraz zawodnika Falubazu.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00