WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Pingwiny, mówiące winogrono i lunapark ku radości najmłodszych [WINOBRANIE 2017]

Winobranie to impreza dla każdego pokolenia. Oprócz wydarzeń i atrakcji dozwolonych od lat 18. w programie znalazło się wiele rzeczy dla osób młodszych.

Tegoroczne Dni Zielonej Góry są okazją do podziwiania instalacji multimedialnych. Jedna z nich to „Miasto Pingwinów”, o której opowiada Agata Miedzińska.

To taka iluminacja świetlna i przestrzenna, która pojawi się na początku Winobrania w Ogrodzie Botanicznym. Nasi goście z miasta Cottbus, którzy przyjadą ze swoją prezentacją, będą z nami 2 i 3 września do długich godzin wieczornych, nocnych.Agata Miedzińska, dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury

Atrakcja pojawiła się w mieście po raz pierwszy. Podobnie jak Gadające Winogronko – interaktywny pokaz grupy artystów Water Concept.

Pojawi się w okolicach filharmonii i będzie przez cały okres Winobrania interaktywnie bawiło się z naszą publicznością.Agata Miedzińska

Tradycją Winobrania jest natomiast lunapark, który stanie na parkingu Centrum Biznesu i placu Bohaterów. W związku z jego działaniem miejsca te będą zamknięte dla ruchu samochodów do 13 września. Wyłączona zostanie też aleja Niepodległości (na odcinku od placu Bohaterów do Bankowej) i ulica Kazimierza Wielkiego (od galerii do ulicy Plac Bohaterów).

W trakcie święta można oglądać również stałe i czasowe wystawy w Centrum Przyrodniczym i Planetarium Wenus. Więcej – w programie Winobrania na stronie zok.com.pl i winobranie.zgora.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00