WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Spacer dookoła Palmiarni. Jak podobają się Wzgórza Winne?

Zielony labirynt, punkt widokowy, fontanna, leżaki – to wszystko znajdziemy na nowych Wzgórzach Winnych. Teren po remoncie zyskał kilka nowych atrakcji, które cieszą oko spacerowiczów. Liczne grupy zielonogórzan i turystów mówią same za siebie.

Jakie zalety, ale też wady miejsca widzą przechodnie?

– Uważam, że od dłuższego czasu było to potrzebne. W Zielonej Górze nie było miejsca, gdzie można posiedzieć, odetchnąć od tłoku miasta. Jest dużo nasadzeń, dużo ławek, fontanna, która daje wytchnienie w gorący dzień. 
– Nie wszystkie fontanny mi się podobają. Ta kaskadowa nie podoba mi się ze względów estetycznych. Widzę tam tylko proste betonowe płyty, żadnych dekoracji. 
– Teraz jest więcej ławek, chyba wygodniejszych. A rośliny – na razie małe, jeszcze urosną. Wtedy pewnie będzie ciekawiej. 

Odnowione Wzgórza Winne okazały się dobrym miejscem szczególnie dla rodzin. Rodzice, dziadkowie i maluchy chętnie odwiedzają plac zabaw.

– My akurat mamy małe dzieci, więc plac zabaw jest przebojem roku. Fontanna jest ekstra, bo miło posiedzieć, popatrzeć. 
– Dopiero zaczynamy swoją wycieczkę po wzgórzach. To jest pierwszy punkt naszego zwiedzania. Plac zabaw dla dzieci jest bardzo ciekawie zrobiony. Spędzimy tu pewnie troszkę czasu.

W okolicach Palmiarni znajdą się też atrakcje dozwolone od lat osiemnastu. Kilka dni temu została otwarta piwniczka winiarska. Już wkrótce na wzgórzu stanie też napis „Zielona Góra” – instalacja, która zwyciężyła w budżecie obywatelskim Zielonej Góry na 2017 rok.

Park Winny za ponad 8 milionów złotych odnowiła firma Exalo Drilling. Pierwotnie termin końca prac zaplanowano na maj. Ostatecznie teren został udostępniony w tym miesiącu.

Poniżej – galeria zdjęć ze Wzgórz Winnych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: