WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Dzień kobiet na Placu Teatralnym! Dziś zaśpiewają zielonogórskie artystki [WINOBRANIE 2020]

Piosenka aktorska, taniec i muzyka jazzowa zagoszczą w czwartym dniu Winobrania. Oczywiście wszyscy artyści, którzy wystąpią na scenie, to osoby związane z miastem lub regionem.  

Jako pierwsi o godzinie 15:00 zaprezentują się wychowankowie studia wokalnego Tonika, a po nich estradę przejmą tancerze. Resztę popołudnia i wieczoru muzycznie zdominują panie: Justyna Kokot, Paulina Gołębiowska i Misia Furtak.

Będzie Justyna Kokot, czyli aktorka z Zielonej Góry, wychowana troszkę teatralnie w Zielonogórskim Ośrodku Kultury. Przede wszystkim zajmuje się piosenką aktorską, więc pokaże nam, co potrafi. Tytuł recitalu też ma piękny, ponieważ nazywa się „Panowie, szanujmy artystki”. Później – Paulina Gołębiowska o godzinie 18:30, z nowym, autorskim materiałem. Od wczoraj można oglądać jej najnowszy teledysk w internecie. Misia Furtak również wystąpi ze swoim najnowszym materiałem, opowiadającym o zmianach.

Wraz z Martą Blonkowską przypominamy, że scena winobraniowa znajduje się na Placu Teatralnym. Można dotrzeć do niego od strony Placu Matejki lub przejść za budynek Lubuskiego Teatru. Plusem nowej lokalizacji sceny jest to, że występy możemy oglądać na siedząco.

Myślę, że umiejscowienie jest bardzo ważne – to, że można usiąść. Czyli nie męczy nas to, że dłużej stoimy na koncercie, wiemy, że zaraz musimy pójść dalej, jeszcze przebrnąć przez miasto. Można sobie odpocząć. Naprawdę, uważam, że sama kultura zyskała. Mieszkańcom również podoba się to, że dzieje się to teraz na Placu Teatralnym.

Zielonogórski Ośrodek Kultury nie zapomina również o najmłodszych. Zachęca do odwiedzenia Ogrodu Botanicznego, gdzie od 16:00 do 18:00 Teatr 4 Kąty zorganizuje indiańskie zabawy przed wigwamem. Młodzież może natomiast zobaczyć Winobraniowe Breakowisko w podwórku byłej galerii „U Jadźki” przy ulicy Żeromskiego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: