WINOBRANIE 2018ZIELONA GÓRA:

Sobota na Winobraniu: za dnia korowód, po zmroku Bajm [PROGRAM]

Czas na finał Winobrania! Dziś klucze do miasta oddaje Bachus, dziś koncerty Beaty Kozidrak i zespołu Bajm, dziś też najdłuższa Dyskoteka Dorosłego Człowieka.

KOROWÓD WINOBRANIOWY „Polska – to Wielka Rzecz”

godz. 12.00 (ul. Konstytucji 3 Maja)

SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)

godz. 20.00 BAJM, po koncercie pokaz sztucznych ogni

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)

godz. 10.00 – 21.00

Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wielkopolski), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 – 17.00 – odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru – WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30

Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze – WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30

Winnica „Julia” w Starym Kisielinie-Zielonej Górze – WinoBus nr 3: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30

Winnica „Ingrid” w Łazie – WinoBus nr 4: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30

Winnica „Equus” w Zaborze – WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30

Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru – WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30

Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Laskach k. Przełaz – WinoBus nr 3: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 19.30

Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa – WinoBus nr 4: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30

REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach)

godz. 10.00 – 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenie Odra dla Turystów, impreza biletowana)

godz. 11.00, 13.00, 15.00 i 17.00 Rejs z Nowej Soli do Cigacic (Port Nowa Sól, ul. Korzeniowskiego 1)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

„Karuzela dźwięków”

godz. 13.15 – 14.00 Pokaz klubu Fun Fit II

godz. 14.15 – 15.00 Pokaz Wschodnich Sztuk Walk „Budo Gala Winobranie 2018″

godz. 15.15 – 16.00 Trening Medialny Gali Sportów Walki MFC12

godz. 17.00 – 17.15 Licytacja wina winobraniowego

godz. 17.15 – 18.00 Koncert laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA

godz. 19.00 – 20.00 Łukasz Łyczkowski & 5 Rano rock

godz. 21.00 – 22.00 Big Day pop/rock

po koncercie do godz. 1.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka – DJ Paweł BAMSE Jakubowski

WINOBRANIOWE SMAKI

Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.

Restauracja „Es la passion” i Winnica „Julia”

Restauracja „Wino i Grono” i Winnice: „Jakubów” i „Ingrid”

Restauracja „Casa Mia” i Winnica „Saint Vincent”

Restauracja „Winiarnia-Bachus” i Winnice: „Cantina” i „Miłosz”

Restauracja „Palmiarnia” i Winnice: „Trojan” i „Stara Winna Góra”

Restauracja „Il Vicolo” i Winnica „Żelazny”

LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)

BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)

godz. 21.00 – 24.00 Mapping – multimedialna instalacja Artystów z Torunia

WARSZTATY SLACKLINE (deptak, plac przed sceną Miasteczka Winiarskiego)

godz. 17.00 – 19.00 „Uczymy się chodzić po taśmie” warsztaty slackline dla dzieci

NOCNY POKAZ SLACKLINE (deptak, plac przed sceną Miasteczka Winiarskiego)

godz. 21.00 – 22.00 Dyscyplina sportowa polegająca na chodzeniu i wykonywaniu trików na taśmie

WINOBRANIOWY MONTMARTRE (deptak, wokół ratusza)

godz. 12.00 „Zielonogórscy Artyści malują ślady winiarstwa zachowane w architekturze Zielonej Góry”, malują: Anna Bembenek, Andrzej Bembenek, Jerzy Fedro, Dorota Komar-Zmyślony, Agnieszka Kujawa-Bartosik, Izabela Sak, Anna Zawadzka-Dziuda i inni…

II FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH „MONTE VERDE FESTIVAL”

godz. 16.00 Monte Verde Dzieciom: „Kamieniarz”, „Strachy”, „Smoczydła rodzinne”, Teatr dla Dzieci Małeke

(podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

godz. 20.00 Edward Gramont „Laski” reż. Edward Gramont, Teatr Terminus A Quo z Nowej Soli

(parking Centrum Nauki Keplera-Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE

godz. 19.00 Norm Foster „Historie łóżkowe” reż. Mirosław Połatyński

IMPREZY SPORTOWE

godz. 8.00 WWRT – Wielki Winobraniowy Rajd Turystyczny

(start plac przed Sceną Winobraniową – Plac Powstańców Wielkopolskich, organizator: Fundacja HIFI w Zielonej Górze, www.fundacjahifi.pl )

godz. 10.00 Mecz piłki nożnej ligi młodzik Parafialny MKS Zryw Zielona Góra v. APMM Falubaz II Zielona Góra

(boisko MOSiR ul. Amelii, organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górzel)

godz. 10.00 Ogólnopolski Winobraniowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn (hala sportowa ul. Szafrana 6, organizator: AZS Uniwersytet Zielonogórski)

godz. 10.00 II Winobraniowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra (Pole Golfowe w Przytoku, organizator: Stowarzyszenie „Przytok Golf Resort”)

godz. 12.00 XVII Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej Zielona Góra (boisko i hala Gimnazjum nr 2 ul. Św. Cyryla i Metodego 9, hala VII Liceum Ogólnokształcącego ul. Stanisława Wyspiańskiego 12, organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus”)

godz. 12.00 Rajd Rowerowy Gladiator MTB (Park Poetów, teren Anabo Dealer Renault i Dacia, organizator: Stowarzyszenie „Zielona Góro Zacznij Biegać”)

godz. 14.00 Bieg Gladiatora dla Dzieci (Park Poetów, teren Anabo Dealer Renault i Dacia, organizator: Stowarzyszenie „Zielona Góro Zacznij Biegać”)

godz. 15.00 III Charytatywny Bieg Gladiatora (Park Poetów, teren Anabo Dealer Renault i Dacia, organizator: Stowarzyszenie „Zielona Góro Zacznij Biegać”)

godz. 15.00 Mecz piłki nożnej IV ligi KS Falubaz Zielona Góra v. Czarni Witnica  (boisko – „dołek”, MOSiR ul. Sulechowska, organizator: KS Falubaz Zielona Góra)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

godz. 10.00 – 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek”

(przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9)

godz. 10.00 – 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego w programie min.: edukacja przyrodniczo-łowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy o przyrodzie łowiectwie, leśne „KOŁO Fortuny”, mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy „Łowiectwo moim natchnieniem obrazy, elementy rzeźbione w drewnie”, degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko… (ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy)

godz. 10.00 – 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego (Plac Powstańców Wielkopolskich)

godz. 11.00 – 19.00 „Cosplay” w programie: warsztaty, pokazy, przygotowywanie strojów, turnieje i wolne granie w gry planszowe  (ul. Fabryczna 13b, Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra www.adastra.zgora.pl)

WYSTAWY

„Zielona Góra – Nowe Miasto” wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”; Luc Vernimmen „Rysunek Satyryczny” Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19)

Wystawy czasowe:

„Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól”- cykl „Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga”

Ekspozycja stała:

Sala stanowisk interaktywnych.  Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)

Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry – Winobranie 2018”

Tagi
Zobacz więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informcji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close