UCZELNIA:

Znaj swoje prawa

„Pracownik ma prawo do zwolnień lekarskich, nigdy nie może być wyrzucony za byle głupotę, jedynie poprzez zwolnienie dyscyplinarne”, „Jeżeli mam umowę o pracę, to muszę też mieć urlop. Każdy ma prawo do wypoczynku po pracy” czy też „Mnie praw pracownika nikt nie przedstawił”.
Jak się okazuje, studenci znają tylko kilka podstawowych obowiązków, do których zobligowani są ich pracodawcy. Wszyscy, których zapytaliśmy, stwierdzili jednogłośnie, że spotkania mające na celu informowanie studentów o prawach pracownika i obowiązkach pracodawcy są bardzo potrzebne. – Wiem, że duża część młodych ludzi pracuje w marketach na wykładaniu towaru, czy na promocjach, nie zapoznając się wcześniej ze swoimi prawami i obowiązkami – przyznał nam student. Tu pojawia się problem, ponieważ na ostatnim warsztacie organizowanym przez Biuro Karier oraz Okręgową Inspekcję Pracy pojawiło się mniej niż dziesięć osób.
Kolejna okazja do pogłębienia wiedzy na ten temat już w najbliższy wtorek. Gośćmi programu Kwadrans Akademicki będą bowiem pracownicy Okręgowej Inspekcji Pracy w Zielonej Górze. Macie do nich pytania? Piszcie na adres gazeta@uzetka.pl.

Autor: Bartosz Sudorowski

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00