UCZELNIA:

Zima pod znakiem rekrutacji. UZ poszukuje przyszłych magistrów

Nie tylko latem Biuro Rekrutacji Uniwersytetu Zielonogórskiego ma pełne ręce roboty. Właśnie ruszył zimowy nabór na studia. Uczelnia prowadzi go tylko na studia magisterskie, więc oferta powinna szczególnie zainteresować absolwentów.

Dla dotychczasowych studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego jest to szansa na kontynuację studiów. Co ważne zwłaszcza z perspektywy absolwentów kierunków technicznych – bez straty czasu.

Kierunki techniczne są studiami inżynierskimi, które trwają 3,5 roku. Teraz, zimą, studenci je kończą. Aby umożliwić im kontynuację nauki, prowadzi się rekrutację zimową, żeby studenci nie tracili jednego semestru. Jedynym wyjątkiem w tym przypadku są kierunki ekonomia i zarządzanie na Wydziale Ekonomii i Zarządzania. To studia licencjackie. Można jednak skończyć studia magisterskie z ekonomii lub zarządzania, będąc już absolwentem innego kierunku.Ewa Sapeńko, rzecznik Uniwersytetu Zielonogórskiego

Oferta dotyczy również Wydziału Mechanicznego, Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii czy Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Do wyboru jest 13 kierunków studiów stacjonarnych i 11 kierunków studiów niestacjonarnych. Jest to m.in. automatyka i robotyka, mechanika i budowa maszyn oraz elektrotechnika.

Nabór będzie przebiegał podobnie jak latem. Na początek kandydaci rejestrują się elektronicznie. Mają na to czas do 20 lutego. Opłaty rekrutacyjne wnoszą do 21 lutego. Komisja rekrutacyjna weźmie pod uwagę wyniki ze studiów I stopnia. Na jednym kierunku dodatkowo odbęda się rozmowy kwalifikacyjne.

Jeżeli chodzi o rozmowy kwalifikacyjne, dotyczą one wyłącznie architektury. Przewidziana jest tutaj rozmowa i przegląd prac własnych kandydata. Portfolio z pracami należy przynieść na rozmowę.Ewa Sapeńko

Na Uniwersytet Zielonogórski przygotowano w sumie 1010 miejsc – 620 na studiach dziennych i 390 na zaocznych. Szczegóły w całej rozmowie. Więcej o zimowym naborze na uczelnię można się dowiedzieć również ze strony rekrutacja.uz.zgora.pl.

Ewa Sapeńko – rzecznik Uniwersytetu Zielonogórskiego

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: