UCZELNIA:

Żacy na UZ potrzebują debaty

Udział w niej zapowiedzieli wszyscy obecni w studiu Radia Index. – Takie rozmowy powinny się odbywać i studenci powinni w nich uczestniczyć, bo to dotyczy ich własnych spraw. Ja jestem gotowy na każdą debatę, w auli uniwersytetu lub gdziekolwiek – mówi Arkadiusz Tybura,  z forum młodych PiS.
Paweł Frencel ze Stowarzyszenia Młodych Demokratów twierdzi, że studentów trzeba skłonić do zainteresowania sprawami uczelni. – To dobry pomysł, żeby zachęcić w ogóle studentów do zainteresowania się losem uczelni – zapewnił Paweł Frencel.
 
Filip Gryko z Federacji Młodych Socjaldemokratów uważa, że odpowiedzialność za zorganizowanie takiej debaty spoczywa na uczelnianym samorządzie. – Chciałbym zachęcić do udziału w podobnej inicjatywie Parlament Studenci, bo to jest główna siła napędowa i oni nie mogą przechodzić wobec tego obojętnie. To bardziej oni powinni zorganizować a nie młodzieżówki. My możemy robić tylko polityczne tło, żeby przedstawić różne racje – powiedział Filip Gryko.
 
Zorganizowanie podobnej debaty w najbliższym czasie może być trudne. W połowie listopada odbędą się bowiem wybory do organów samorządu studenckiego.

Autor: Karol Tokarczyk

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00