UCZELNIA:

Jak wygląda i smakuje Wschód? Dowiesz się w Instytucie Neofilologii

Impreza nagrodzona Laurem Naukowca w 2016 roku znów zagości na Uniwersytecie Zielonogórskim. Mowa o Dniach Kultury Słowian Wschodnich, podczas których studenci i wykładowcy przybliżają dziedzictwo sąsiadów zza Buga.

Wydarzenie z pewnością będzie ucztą dla ciała i ducha. Jak zawsze z tej okazji pojawi się kiermasz książek oraz wystawy studenckich obrazów, rysunków i rękodzieła. Zaprezentowane zostaną też prace nadesłane na konkurs plastyczny „Wschodniosłowiańskie pejzaże”. Dla tych, którzy wolą posmakować Wschodu, będzie zaś okazja do degustacji potraw kuchni rosyjskiej, ukraińskiej i białoruskiej.

Dni Kultury Słowian Wschodnich integrują ludzi różnych narodowości i w różnym wieku. Na uczelnię zawitają dzieci, które wezmą udział w projekcie „Przedszkolaki na UZecie”, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, Zespołu Edukacyjnego nr 8 w Zielonej Górze oraz uczestnicy programu Erasmus z Białorusi, Mołdawii i Gruzji.

Święto organizuje Koło Naukowe Rusycystów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Odbędzie się ono 25 i 26 kwietnia w budynku Instytutu Neofilologii przy al. Wojska Polskiego 71a.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: