UCZELNIA:

Wydział Mechaniczny, czyli… stały rozwój [20-lecie UZ]

To jeden z najstarszych wydziałów Uniwersytetu Zielonogórskiego, a jednocześnie taki, który ze względu na swoją specyfikę cały czas musi się dynamicznie rozwijać. Wydział Mechaniczny, bo o nim mowa, to miejsce, gdzie nauka mocno styka się z przemysłem.

I ma temu przemysłowi służyć, o czym mówiła prof. Justyna Patalas-Maliszewska, dyrektor instytutu inżynierii mechanicznej, która była gościem kolejnej audycji “20 lat Uniwersytetu Zielonogórskiego”.

Warto jest, żeby próbować wykonywać prace użyteczne w praktyce gospodarczej. Ciągłe rozbudowywanie bazy pozwala nam realizować wiele prac zleconych w przemyśle. Wykonując pracę, przemysł nas zauważa i korzysta z naszych usług. Dzięki współpracy z Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii UZ mamy bardzo dobrze prowadzone te prace i wysoki wskaźnik ich realizacji.

Potrzeby lubuskiego przemysłu są ogromne, co przedstawiciele uczelni ustalili na podstawie badań.

Wykonaliśmy badania w 250 przedsiębiorstwach i mamy wypunktowane potrzeby, które przedsiębiorstwa zgłaszają. Na kanwie tego będziemy budować nową halę inżynierii mechanicznej, fantastyczną infrastrukturę.

Rozmowy z okazji jubileuszu 20-lecia naszej uczelni od poniedziałku do piątku o 8:20.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: