UCZELNIA:

Wigilia Wydziału Artystycznego UZ: jak święta jednoczą muzyków i plastyków?

Na co dzień są dość daleko od siebie, ale co roku skrzykują się i urządzają wspólną Wigilię. Studenci i pracownicy Instytutu Sztuk Wizualnych przy ulicy Wiśniowej oraz Instytutu Muzyki przy ulicy prof. Szafrana traktują to wydarzenie jako pewną tradycję. Pielęgnują ją od ośmiu lat.

Wigilia Wydziału Artystycznego jest inicjatywą studentów. To właśnie oni odpowiadają za przygotowanie jej w każdym calu.

Przygotowania do Wigilii zaczynają się kilka tygodni wcześniej. Takie spotkanie wymaga między innymi ładnej otoczki wizualnej – światełek, ozdób. Posiłki, które pojawią się na Wigilii, przygotowują sami studenci, również wykładowcy. Tak samo ozdoby stołów.Martyna Konieczna, studentka grafiki w Instytucie Sztuk Wizualnych UZ, przewodnicząca Komisji ds. Kultury i Sportu Parlamentu Studenckiego

Uczestnicy spotkania zajmują się też oprawą muzyczną.

Studenci i pracownicy Instytutu Muzyki przygotowują specjalnie zaaranżowany repertuar. Są to kolędy, ale też świąteczne szlagiery, które wszyscy znamy. Czasem zdarza się tak, że do wspólnego śpiewania bądź indywidualnego wykonywania pewnych utworów włączają się studenci Instytutu Sztuk Wizualnych. Jest to bardzo miłe wydarzenie, muzyka zawsze wprowadza miły nastrój.prof. Alicja Lewicka-Szczegóła, prodziekan Wydziału Artystycznego UZ

Wigilię Wydziału Artystycznego poprzedza zawsze konkurs na plakat, który będzie ją promował. Swoje prace zgłaszają zazwyczaj studenci kierunków plastycznych na Uniwersytecie Zielonogórskim, np. malarstwa.

Więcej na temat wydziałowej Wigilii – do wysłuchania poniżej. Tegoroczna odbędzie się we wtorek, 18 grudnia o 13:00 w budynku przy ulicy Wiśniowej 10.

prof. Alicja Lewicka-Szczegóła, Martyna Konieczna

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00