AZS:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Wejścia na Olimp nie planują

Olimp AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – tak będzie się nazywał zespół akademików, który będzie walczył o punkty w I lidze piłkarzy ręcznych.

To zacieśnienie współpracy z Centrum Medycyny Sportowej, z której cieszy się Marek Lemański, dyrektor biura klubu AZS UZ.

Bardzo się cieszę, że firma,  którą współpracujemy od wielu zdecydowała się na zostanie sponsorem generalnym. Przy tej okazji chcę podziękować doktorowi Robertowi Zapotocznemu. W tym sezonie nazwa Olimp będzie na strojach, jak i w nazwie.

Lemańskiego pytamy o cele zespołu, który sezon rozpoczyna w najbliższy weekend. – Zespół ma zebrać doświadczenie i okrzepnąć na pierwszoligowych parkietach – słyszymy.

Jesteśmy w okresie przejściowym, rotacja w zespole jest bardzo duża. Drugi rok współpracujemy z SMS-em Zielona Góra. Opieramy skład na zawodnikach z SMS-u, na studentach, którzy przyjdą tu się uczyć oraz współpraca z Chrobrym Głogów. Mamy mieszankę rutyny z doświadczeniem, z przewagą młodości. Tak jak trener powiedział: to jest duża niewiadoma. Sparingi wypadły różnie, ale celów, by być na Olimpie, na górze tej ligi w tym roku nie mamy.

Zielonogórzanie sezon otworzą w Poznaniu, niedzielnym meczem z Grunwaldem.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00