UCZELNIA:

UZ i Zielona Góra żegnają doc. Tadeusza Maszkiewicza, pierwszego dziekana Wydziału Budownictwa

Był aktywnym pracownikiem naukowym, wykładowcą, czynnym architektem. W poniedziałek, w wieku 87 lat zmarł docent dr inż. arch. Tadeusz Maszkiewicz. Przez wiele lat swojej działalności był związany z ówczesną Wyższą Szkołą Inżynierską w Zielonej Górze.

Doc. Tadeusz Maszkiewicz przyczynił się do utworzenia Wydziału Budownictwa Lądowego w 1968 r. (dziś jest to Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska). Był także jego pierwszym dziekanem. W późniejszych latach pełnił funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Budownictwa i kierował Zakładem Architektury. W latach 1984-1987 był natomiast prorektorem ds. nauczania i wychowania w Wyższej Szkole Inżynierskiej.

Wykładowca uczestniczył też w pracach Komisji Urbanistyki i Planowania Przestrzennego oddziału Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Stworzył wiele nagradzanych projektów. Za swój dorobek otrzymał m.in. medal PAN w dziedzinie architektury i urbanistyki. Pracował również jako architekt miejski w Żarach.

Pogrzeb doc. Tadeusza Maszkiewicza odbędzie się dziś (12.10.) o 12:30 na starym cmentarzu komunalnym przy ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: