UCZELNIA:

UZ miejscem debaty nad zmianami w systemie wsparcia osób z niepełnosprawnościami

W minionym roku odbyła się konferencja poświęcona 25-leciu ustawy o zatrudnianiu i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Rozpoczęto wtedy konsultacje w sprawie kolejnych zmian w systemie wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Dyskusja będzie prowadzona również teraz, na Lubuskim Konwencie Regionalnym.

Hasło konwentu brzmi „Edukacja włączająca i zdrowie – drogą do normalizacji życia osób z niepełnosprawnością”. Debata w Zielonej Górze, podobnie jak w kilkunastu innych miastach, jest przygotowaniem do III Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami w Warszawie.

Uczestnicy będą rozmawiać m.in. o priorytetach Strategii na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami. Poruszą także takie sprawy, jak orzekanie o niepełnosprawności, zasady przyznawania rent z ZUS czy kształcenie wyższe osób z niepełnosprawnością.

Propozycje do nowego systemu wsparcia przedstawi Robert Jagodziński, wiceprezes zarządu Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Głos zabierze również pełnomocnik fundacji w regionie lubuskim, Irena Baran. Obecni będą też przedstawiciele Uniwersytetu Zielonogórskiego, m.in. dr Helena Ochonczenko, dr Krzysztof Chmielowiec oraz dr Marcin Garbat – pełnomocnik rektora ds. studentów niepełnosprawnych.

Lubuski Konwent Regionalny odbędzie się dziś, 18 października o 10:00 w budynku A-20 przy al. Wojska Polskiego 71a, w sali 8C. Organizatorzy zapewniają tłumacza języka migowego i dostępność miejsca dla osób, które mają trudności z poruszaniem się.

Program wydarzenia: http://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?lubuski-konwent-regionalny-edukacja-wlaczajaca-i-zdrowie-droga-do-normalizacji-zycia-osob-z-niepelnosprawnoscia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00