UCZELNIA:

UZ kończy w tym roku 20 lat! Trwają przygotowania do wielkiego świętowania

Dokładnie w tym roku mija 20 lat od powstania Uniwersytetu Zielonogórskiego. Powstał on za sprawą połączenia Politechniki Zielonogórskiej z Wyższą Szkołą Pedagogiczną. Jak już wcześniej informowaliśmy – wielkie świętowanie stało pod ogromnym znakiem zapytania. Ale już nie stoi. Zapadła decyzja, że jubileusz się odbędzie. Choć w nieco innej formule niż wcześniej planowano.

Imprezy jubileuszowe potrwają od maja aż do końca grudnia.

Parę rzeczy przeniesiemy. Kilka imprez zostanie w maju, kilka wydarzeń w czerwcu. Przez wakacje mieszkańcy będą mogli trochę odetchnąć. A od września startujemy znów z wielkimi obchodami jubileuszu 20-lecia. Mamy nadzieję, że mieszkańcy miasta zobaczą, że Uniwersytet Zielonogórski działa pełną parą i obchodzi swoje urodziny z dość dużą pompą. 

Ze względu na pandemie większość imprez odbędzie się jednak online. Atrakcji mimo to nie zabraknie.

Czasy nie są łatwe. To znaczy, że trzeba się dostosować, do takich warunków, jakie panują. Innego wyjścia nie ma. Nasi studenci, absolwenci, mieszkańcy Zielonej Góry, będą mogli nas obserwować. Za pomocą wszystkich dostępnych mediów społecznościowych. Planujemy też taką uroczystą konferencję w dniu, w którym nastąpiło powołanie Uniwersytetu Zielonogórskiego. Czyli 7 czerwca. Będzie to konferencja z udziałem rektora. Planujemy o zaprosić wszystkich rektorów. 

Będą też koncerty i wystawy plenerowe. W uczelnianym parku naukowo – technologicznym zasadzone zostaną natomiast cztery dęby. Każdy z nich będzie nosił imię dotychczasowych rektorów uczelni. W planach jest również odsłonięcie jubileuszowych murali.

Ogłosiliśmy konkurs na murale. Wytypowaliśmy trzy, według nas bardzo fajne. Oddające to nasze 20 lecie. Murale będą zlokalizowane przy ulicy Energetyków, Licealnej oraz Podgórnej. 

Uczelni marzy się też podświetlenie ratusza barwami uczelni. Co, gdzie i kiedy będzie się działo Uniwersytet Zielonogórski poinformuje ciągu najbliższych dni.

Zobacz więcej
Back to top button
X