UCZELNIA:

Tydzień Kariery na UZ

Akcja ma na celu wspieranie działań na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego. – Zainteresowani dowiedzą się od specjalistów jak założyć własną firmę, z jakimi problemami mogą się spotkać i czego należy unikać. Każdy kto zastanowią się nad własną karierą znajdzie coś dla siebie – wyjaśnia Szefowa Biura Karier na Uniwersytecie Zielonogórskim Lilia Smoła.

Biuro karier udostępni wypożyczanie filmów a także zajmie się rekrutacją wolontariuszy do akcji „szlachetna paczka”. Placówka zaprasza również na indywidualne rozmowy ze specjalistami. Bernadetta Holak wyjaśnia czym będzie się zajmować w czasie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

– Na konsultacjach będę poruszała tematy związane z założeniem firmy, z prowadzeniem firmy i z pozyskiwaniem dotacji. W naszym punkcie pomagamy wybrać formę prawną firmy i metodę opodatkowania – oznajmia konsultant z Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej.

Wszystkie warsztaty i konsultacje są bezpłatne. Ogólnopolski Tydzień Kariery zorganizowaliśmy po raz pierwszy w Polsce jesienią 2009 roku.

 
Szczegółowe informacje na temat OTK znajdziecie tutaj i tutaj.

Autor: Weronika Popławska, kt

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Działania na naszej uczelni koordynuje Biuro Karier. – Proponujemy projekcje 11 filmów szkoleniowych. O rozmowach kwalifikacyjnych wiemy teoretycznie wszystko, a mimo to wciąż popełniamy te same błędy. Dzięki filmom możemy uporządkować swoją wiedzę – mówi szefowa biura, Lilia Smoła.
 
Filmy to nie wszystko co proponuje Biuro Karier. W czasie tygodnia kariery będziemy mogli dowiedzieć się wszystkiego na temat praktyk i staży studenckich w lubuskich firmach oraz instytucjach. Swoje możliwości pokaże również Centrum Wolontariatu. – Zapraszamy także na warsztaty. Tutaj mamy zróżnicowaną ofertę. Inną dla młodszych studentów, inną dla tegorocznych absolwentów. Tych pierwszych chcemy nauczyć radzenia sobie ze stresem, tych drugich chcemy oswoić z poszukiwaniem pracy – wyjaśnia Smoła.
 
7 października pracownicy Biura Karier spotkają się z maturzystami z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze. Szczegółowy program oraz plany Biura na Tydzień Kariery znajdziecie na stronie internetowej www.bk.uz.zgora.pl.

 

Autor: Radio Index

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00