UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

To będzie tydzień dla kobiet na Uniwersytecie Zielonogórskim

8 marca przypada Dzień Kobiet. Z tej okazji dużo będzie się działo także na naszej uczelni. Uniwersytet Zielonogórski szykuje bowiem kilka wydarzeń, właśnie z myślą o płci pięknej. Można wręcz powiedzieć, że będzie to tydzień dla kobiet na UZ. 

Pierwsze wydarzenie zaplanowano już na wtorek 5 marca o godzinie 15.30 w bibliotece uniwersyteckiej. Odbędzie się wtedy wykład pod hasłem “Smakowita pielęgnacja, czyli ja zdrowe odżywianie wpływa na Twój wygląd”. Warsztaty poprowadzi dr Justyna Korycka – Korwek, na co dzień związana z Katedrą Żywienia Człowieka i Dietoterapii Instytutu Sportu, Turystyki i Żywienia UZ.

Będziemy rozmawiać o tym, co ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Będziemy mówić też o psychologicznych aspektach zdrowego odżywiania się. 

Mówiła Małgorzata Ratajczak – Gulba, kierownik Biura Promocji UZ. Zdrowa dieta to jedno. Podczas tygodnia dla kobiet będzie można także wspólnie poćwiczyć. W środę 6 marca planowany jest trening pod hasłem “Girl Power”. Czego tam mogą spodziewać się panie?

O 14 początek, przez godzinkę. Zapewniamy wodę. Nie będzie żadnych hantli, będziemy my i nasze ciała. I pani trener. Wszystko w rytmie muzyki. Będzie power, będzie siła, będzie moc.

Tydzień kobiet na UZ to też coś miłego dla ucha. W planach są dwa koncerty. Pierwszy – w wykonaniu Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego – w czwartek 7 marca o godzinie 19 w auli głównej naszej uczelni.

Wszystkie utwory, które zostały przygotowane i zaaranżowane, są związane z tematyką kobiet. Każdy może wziąć udział w tym koncercie. Wstęp jest bezpłatny. 

Finałowym wydarzeniem tygodnia kobiet na UZ będzie piątkowy koncert “Całuję Twoją dłoń, Madame”. A co będzie można usłyszeć? Między innymi utwory z repertuaru Maryli Rodowicz, Danuty Rinn i Edyty Górniak. Początek koncertu o godzinie 18. Tym razem wydarzenie odbędzie się w Regionalnym Centrum Animacji i Kultury. Więcej szczegółów na temat tygodnia dla kobiet na UZ znajdziecie na stronie naszej uczelni oraz w mediach społecznościowych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00